Yukarı
188860

İşte 3.haftanın ilk gün sonuçları

23 Eylül 2017 09:46

EGE'NİN SESİ / KERİM UĞUR - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) olağan kurultay takvimi kapsamında gerçekleştirdiği mahalle delege seçimlerine devam ediyor.

İki haftadır suların durulmadığı İzmir’de üçüncü hafta da yaşanacak olanlar şimdiden merak konusu olurken gözler Karşıyaka’dan çıkacak sonuca çevrildi. 23-24 Eylül tarihinde, Bornova, Bayraklı, Buca, Karabağlar, Çeşme, Karşıyaka, Aliağa, Dikili, Karaburun, Kemalpaşa, Kiraz, Ödemiş ve Tire'de sandık kurulacak.

İşte sandıklardan ilk sonuçlar;

KARŞIYAKA'DA TÜM MAHALLELER TEK LİSTE

Karşıyaka'da bugün beş mahalle de tek listeli delege seçimi yapıldı. Buna göre;  10 delege seçilen Alaybey'de; Gamze Coşkuner, Sezer Üçgül, Kaplan Alabay, Mehmet Arısoy, Ece Saba Alphan, Umut Elmas, Kalender Kaya, Cemre Beliz Karaçam, Kerem Yılmaz ve Mehmet Kalender isimleri listede yer aldı. Tersane'de ise; Adnan Alabay, Bülent Doğan, Gamze Uğurlu, Celal Abbas Algün, Aynur Zorer, Ahmet Uğurlu, Sibel Güç, Muhammed Emincan Alabay ve Fulya Sivrioğlu seçilen 9 delege arasında yer aldı. 

Tuna Mahallesinde ise Hülya Ortaç Öncül Kökten, Saliha Palalı, Abdullah Aydemir, Lütfi Fuar Demirağ, Sakine Yıldırım Öğütcen , Mert Pekön, Gülcan Peker delege seçildi.

Goncalar Mahallesinde muhaliflerle ortak olarak hazırlanan uzlaşma listesinde adı bulunan Yüksel Bakış, Nesrin İnetaş, Ali Can, Yıldız Akkel, Şevki Savaş Akyürek, Hatice Çınar, Mustafa Alptekin, Neşe Işıldak, Metin Durak, Sibel Sarı, Ertuğrul Özgür delege seçildi.

Bahariye Mahallesinde de Hasan Taşkın, Arif Ertürk, Nurten Kahraman, Ateş Karaer, Ezgi Alkılıç, Dilhan Senem Genç, Özenç Kalkan, Beril Çisem Akbal, Cemile Bozan, Mustafa İnan, Gezgin Yeleser, Çağlar Çam, Aycan Füsun Özen, Umut Karataş, Fikri Işık, Hüseyin Odabaş. Türkan Kaplan delege seçildi.

Seçimleri Ege'nin Sesi'ne değerlendiren CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, “ Karşıyaka’daki seçimlerin İzmir’e örnek seçimler olacağına inanıyorum. Çünkü Karşıyaka demokrasinin , hoşgörünün, kardeşliğin parti içi yoldaşlığın önemli olduğu bir ilçe. Burada her şey sükunet içerisinde gerçekleştirilecek ve sonunda kazan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.Benim örgütten her zaman istediğim kadın ve gençlere kota gözetmeksizin listelerde yer verilmesi ve Cumhuriyet Halk Partisinin Karşıyaka’daki oy oranını daha ileriye taşıyacak emek vermiş insanlara listede yer vermesi ve ayrıca geçmiş ilçe başkanlığı, belediye başkanlığı yapmış partinin değerinin mutlaka listelerde yer alması gerektiğini örgüte söyledim ama kimi yazarlar mahalle örgütleri Karşıyaka’da çok güçlüdür tercih yine onlarındır” dedi.

BUCA’DA 5 MAHALLE'DE SEÇİM VARDI

Seçim heyecanın yaşandığı bir diğer ilçe de Buca. Buca’da partililer Çaldıran, Hürriyet, Akıncılar, Fırat ve Çamlık mahallelerinde çift liste heyecanı yaşanıyor. 

Buca Fırat Mahallesi’nde  yapılan tek listeli seçim sonuçlandı. Buna göre delege olan isimler şöyle sıralandı; Mualla Erdaş, Emine Uysal, Hadi Özdemir, Jale Özdemir, Buse Temel, Meryem Pullukçu, Fehimdar Demir, Turgut Yalçın, Erhan Özcan, Feramuz Eroğlu,  Salih Tosun, Mevlüt Cihangir, Murat Sarmış, Nedim Gül.

Buca Akıncılar Mahallesi'nde tek listeli yapılan seçimlerde delege olan isimler şöyle : Ali Arıkan, Hacer Meşekoparan,Hakkı Geyik, İsmail Dallı, Gündüz Koçak, Fadime Arslan, Bayram Bakırtaş, Cihangir Özdemir,Veli Horoz,Sıddık Azap Şehmuz Kartı

Buca'da çift listenin yarıştığı Hürriyet Mahallesinde ise gülen taraf 133 oy alan sarı liste oldu. Liste; İsmail Hakkı Bekiroğlu, Nadir Naliç, Gürkan Terzi, Ahmet Yavuz Korkmaz, İsmail Sarıtaş, Ramazan Yurtçu, Mehmet Gündoğdu, Orhan Karaoğlu, Zeki Kaya, Şadıman Büyükbayraktar, Meriç Gezer, İrem Cinov, Zekiye Şendemirci ve Miray Aşkın isimlerinden oluştu.

Çamlık Mahallesi'nde de çift liste rekabeti yaşandı. 8 delege çıkan mahallede mavi listede Volkan Yıldırım, Deniz Gökdoğan, Mesut Demiroğlu, Dilek Halıcı, Özdemir Parimli, Burhanettin Çiçek, Celal Fişır ve Hatice Üzer yer alırken beyaz liste ise Başak Güzel, Hasan Kara, Ülkün Basut, Ejder Acu, İpek Yıldız, Müslüm Kaban, Mehmet Savran ve Hüseyin Demiroğlu isimlerinden oluştu. İlçe ve belediyenin beyaz listeyi desteklediği ifade edildi. Gençlik Kolları Başkanı Haydar Göktepe'nin de desteklediği beyaz liste 139 oy aldı. Karşı liste ise 109'da kaldı. 

Buca'da seçimlerin barış ve dostluk havasında geçtiğini söyleyen CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya, " Herhangi bir sorunumuz yok. Partililerimiz 2019'da nasıl iktidar oluruz onun çabasındalar artık ayrışma yok bütünlük var bucada. Biz burada barış ve sevgi havasını oluşturduk" diye konuştu.

KONAK’TA TEK LİSTE HAKİM

Konak’ta ise Altıntaş,Atilla, Çınarlı, Güneşli, Kocakapı, Kocatepe, Mersinli, Yeşildere Konak'ta bu hafta da tek listeli seçimler yapıldı.

Hafta içinde Akciğer Kanseri nedeniyle aniden yaşamını yitiren İl Eski Sekreteri Zikri Dursun'un mahallesi Atalar Mahallesinde uzlaşının sağlanabilmesi yapılacak listelerin çift olacağı öğrenilirken  son anda listelerin birleşerek tek liste ile Zikri Dursun anısına birlik mesajı verileceği iddia edilirken Dursun'un mahallesi olan Atamer Mahallesinde seçimler Dursun'un vefatı nedeniyle 15 Ekim tarihine ertelendi.

ÇEŞME’DE SEÇİM HEYECANI 

Çeşme'de gerçekleştirilen delege seçimlerinde bugün Ildırı, Germiyan ve Reisdere mahallelerinde de seçim heyecanı yaşan Şu ana kadar 8 mahalle de seçimlerin tamamlandığını söyleyen CHP Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran, Mahallelerimizde mutabakat sağlanıp her mahallede tek liste ile seçimlere gidildi.

KARABAĞLAR'DA 2 MAHALLEDE SEÇİM VAR

Karabağlar'da iki mahallede yapılacak delege seçimlerinde Poligon Mahallesi'nde tek liste oylandı. Listede yer alan isimler; Ayla Aktepe, Nazan Dinger, Mahinur Yener, Tarık Gavas, Sebahattin Yeşilova, Ufuk Birtürk, Ahmet Ece oldu.

Kazım Karabekir Mahallesi’nde ise çift listeli yarıştı. Seçimin ardından ilçe yönetimi'nin desteklediği beyaz liste sandıktan 65 - 53 sandıktan çıkmayı başardı. Beyaz liste de Berna Kuşçu, Saidin Demirkol, Zülküf Barçın,  Hüseyin Özaskan, Nurettin Özkan, Enver Bayık, Yılmaz Kaya, Belgin Yaşin, Tugay Yıldırım, Asliye Geçimli yer aldı.

DİKİLİ'DE TEK SEÇİM

Dikili’de cumartesi mesaisinde tek mahallede seçim vardı. İlçenin en büyük mahallesi olan İsmet Paşa Mahallesi’nde beyaz ve mavi liste yarıştı.  33 delegenin seçildiği sandıktaki yarışı, ismi 2019 yerel seçimlerinde Belediye Başkan Adaylığı için geçen meclis üyesi Adil Kırgöz’ün ağırlığının hissedildiği beyaz liste kazandı. Beyaz liste 204 oy alırken, mavi liste 176 oy da kaldı.

Seçimlerin bugün sandık kurulan diğer ilçelerdeki mahalleler ise şunlar:

Aliağa: Atatürk, Kazımdirik, Kurtuluş, Kültür, Siteler, Yalı ve Yeni mahalleleri

Beydağ: Atatürk ve Cumhuriyet mahalleleri

Karaburun: Sarpıncık, Haseki, Tepeköy ve Bozköy mahalleleri

Kemalpaşa: Soğukpınar, Mehmet Akif Ersoy, Sekiz Eylül ve Atatürk mahalleleri

Kiraz: Karabura,Solaklar İstiklal ve Kırköy mahalleleri

Ödemiş: Süleyman Demirel, Şirinköy, Sekiköy, Yusufdere, Işıkköy, Bülbüller, Veliler, Süleymanlar, Kerpiçlik ve Bucak mahalleleri

Tire: Ayaklıkırı, Işıklar, Hasançavuşlar, Yeni Çiftlik ve Kurşak mahalleleriYorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Kablolu caninin yeğeni tanıklık yaptı

İZMİR’in Konak ilçesinde, boşandığı Üsküdar Kulaksız'ı kabloyla boğarak öldürdüğü gerekçesiyle hakkında dava açılan tutuklu sanık Mürşit Sam’ın yargılanmasına devam edildi. Tanık olarak d...

Avukattan doktora saldırı

İZMİR'in Karşıyaka ilçesinde, İzmir Barosu'na kayıtlı bir avukat, kız kardeşine antibiyotik vermediği iddiasıyla Dr. Bülent Öner'e saldırdı. Sağlık camiası, bugün bir araya gelerek saldır...


İzmir'de yakalanan hükümlü tutuklandı

İZMİR'de, çok sayıda suçtan hakkında 18 yıl 9 ay 20 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan 39 yaşındaki D.K., yakalanıp sevk edildiği adliyede tutuklandı. İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdü...

İzmir'deki engelliler okullu oldu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği, ancak İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın annesi Şükriye Ayyıldız'ın vefatı üzerine ertelenen daveti, İz...


Rafet Paşa'nın parkı yenilendi

Bornova Belediyesi, Rafet Paşa Mahallesi 5054/1, 5070/1 ve 5058/2 sokakların kesişimindeki 3 dönümlük parkı baştan aşağı yeniledi. Çocuk oyuncaklarını ve spor aletlerini yenileyip kum ola...

DEÜ teknoloji üreterek dünyaya açılacak

DOKUZ Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, üniversitenin, bilimsel altyapısını ve üretim potansiyelini uluslararası firmalarla işbirliği yaparak dünyaya açacaklarını sö...


Genç kız 9. kattan atladı

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, 9'uncu kattaki evinin balkonundan kendisini boşluğa bıraktığı öne sürülen Gamze D. (23) ağır yaralandı. Olay, dün akşam saatlerinde Örnekköy Mahallesi'ndeki ...

Kınık'ta esnafın yeni başkanı Ağar

Kınık Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimli olağan genel kurulu, dün (salı) bir düğün salonunda yapıldı. Genel kurulda, 19 yıldır başkanlık görevini yürüten Ali Çelebi'nin karşısına Uğur Ağa...


İGC’den Pekdaş’a teşekkür ziyareti

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen ve yönetim kurulu üyeleri makamında ziyaret ettikleri Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a destekleri için teşekkür etti. Konak B...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Onur Saylak beklentilerin altında kaldı!

Onur Saylak'ın hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği 'Daha' filmi ilk üç günde 6 bin142 kişi izledi. Tuba Büyüküstün ile yaptığı evlilik sonrası kazandığı primi bozuk para gibi harcaya...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Yorgunluğunuzun nedeni AİDS olabilir

Sabahları yorgun uyanmak, gün içinde yaşanan halsizlik, günlük işleri yaparken yaşanan isteksizlik ve genel bir bitkinlik hali… Çoğu zaman yüksek iş temposu ve şehir yaşamının hızından kaynaklandığı düşünülen bu belirtiler aslında ciddi hastalıkların habercisi olabilir.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR