Yukarı
188933

Delege seçimlerinde 3'üncü hafta heyecanı

24 Eylül 2017 10:41

EGE'NİN SESİ / MUKADDES AYTEMİZ - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) olağan kurultay takvimi kapsamında gerçekleştirdiği mahalle delege seçimlerine 3’üncü devam ediyor. Bazı mahallelerde tek listeyle birlik sağlanırken, bazı mahallelerde çift liste rekabeti yaşanıyor.

İki haftadır suların durulmadığı İzmir’de üçüncü hafta da nelerin yaşanacağı tüm hafta merak konusu oldu. Bugün mahalle delege seçimlerini yapacak olan ilçeler ise, Bornova, Bayraklı, Buca, Karabağlar, Çeşme, Karşıyaka, Aliağa, Dikili, Karaburun, Kemalpaşa, Kiraz, Ödemiş ve Tire'de sandık kurulacak.

İşte sandıklardan ilk sonuçlar;

BORNOVA-

Bornova’da saat 10.00’da seçimler başladı. İlk mahalle Kazımdirik Mahallesi olurken, burada çift liste heyecanı yaşanıyor.

BORNOVA’DA GÖZLER KAZIMDİRİK MAHALLESİNDE

Bornova’da gözler 1000’ne yakın üyeye sahip olan Kazımdirik Mahallesinde. Kırmızı ve mavi listenin yarıştığı mahallede İlçe Başkanı Kavalar'da yer aldı. Mavi listede adı bulunan Başkan Kavalar, buradaki seçimin önemine vurgu yaparak, seçimler için 8 saat verildiğini ve önemli olan demokratik bir seçimin sağlanması olduğunu söyledi.

Merkez Mahallesi ve Zafer Mahallesinde seçimler saat 12.00’da başlayacak, Ergene Mahallesinde ise saat 15.00’da üyeler sandık başına geçecek.

Kazımdirik Mahallesinin yanında Zafer ve Ergene Mahalleleri çift liste, Merkez Mahallesi tek liste. 

TUNA MAHALLESİNDE İTİRAZLAR DEĞERLENDİRİLDİ

Öte yandan Tuna Mahallesinde yapılan seçim için gelen itirazların değerlendirildiğini söyleyen Başkan Kavalar, kaybeden beyaz listeden gelen itirazların reddedildiğini açıkladı.

BORNOVA'DAN İLK SONUÇ GELDİ

CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar'ın mahallesi olan Kazımdirik Mahallesinde 496 oy kullanıldı. 1 oy iptal olurken yarışı Başkan Kavalar'ın listesi olan Mavi liste 323 oyla kazandı. Kırmızı liste ise 172 oy aldı.

Tek liste ile seçime giden Merkez Mahallesinde ise, 117 oy kullanıldı.

BUCA-

Buca'da bugün yapılacak seçimlerde Yiğitler Mahallesi'nde mavi ve beyaz liste yarışırken, Kozağaç'ta üyeler, Beyaz ve Mavi liste arasında tercih bildirecek. Öte yandan Mustafa Kemal Mahallesi ve Yeşilbağlar Mahallesi'nde de çift liste yarışı yaşanıyor. 

BUCA'DAN SONUÇLAR GELMEYE BAŞLADI

Çift listeyle seçime giden Yeşilkbağlar mahallesinden yapılan delege seçimlerinde Sarı liste kazandı. Sarı liste  103 oy alırken, Mavi liste ise, 64 oy aldı. 

BAYRAKLI-

Bayraklı’da yapılan delege seçimlerinde Mansuroğlu mahallesinde eski İl Başkanı ve Milletvekili Selçuk Ayhan her iki listeye de yazıldı.

Fakat her iki listede yer alan meclis üyesi Necati Yıldız isteği doğrultusunda listelerden çıkartıldı.

Osmangazi'de ilçe yönetiminin desteklediği Beyaz liste ile muhaliflerin desteklediği Mavi liste yarışacak, Doğançay, Muhittin Erener, Refik  Şevket İnce mahallelerinde tek liste ile seçimleri gerçekleştirecek.

BAYRAKLI'DA SEÇİM SONUÇLARI

Doğançay, Muhittin Erener, Refik  Şevket İnce mahallelerinde seçim sonuçları belli oldu. Tek liste olan bu mahalleler beyaz liste.

KARABAĞLAR- 

Seçimlere geçilen Karabaplar'da Tahsin Yazıcı ve Ali Fuat Erdem Mahallelerinde çift liste heyecanı yaşanıyor. Tahsin Yazıcı Mahallesinde kırmızı ve beyaz liste yaşırırken, Ali Fuat Erdem Mahallesinde tek delege olduğu için iki listede beyaz.

Peker, Vatan ve Kibar Mahallelerinde de çift liste mevcut. Peker ve Kibar Mahallelerinde  mavi ve beyaz listeler yarışıyor. Vatan mahallesinde ise kırmızı ve beyaz liste yarışıyor.

KARABAĞLAR'DAN İLK SONUÇLAR

Tahsin Yazıcı Mahallesinde 75 oy alan Kırmızı liste yarışı galip bitirdi.

Kibar Mahallesinde ise, mavi liste kazandı.

Peker Mahallesinde mavi liste kazandı.

Vatan Mahallesinde kırmızı liste 143 oy alarak yarışı kazandı. Mivi liste ise 140 oy aldı.

KONAK-

Konak'ta bugün Akın Simav Mahallesi'nde tek liste ile seçime gidiliyor. Saat 13.00'te başlayacak olan seçim 15.00'te bitecek. 

KARŞIYAKA-

Cumhuriyet, Aksoy ve Donanmacı mahallelerinde CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım'ın desteklediği Beyaz Liste ile muhaliflerin çıkardığı Mavi Liste'nin yarışırken, Bahçelievler, İnönü,Fikri Altay, Sancaklı ve Yamanlar mahallelerinde tek listeyle seçime gidiliyor.

KARŞIYAKA'DAN SONUÇLAR GELMEYE BAŞLADI

Aksoy Mahallesinde sandıkta katılımda yeterli çoğunluk sağlanamadığı için çift listeli seçim yarın aynı saate ertelendi. 

Öte yandan 10 delegenin seçileceği Cumhuriyet Mahallesinde beyaz liste kazandı. Beyaz liste 170 oy alırken, Mavi liste 70 oy aldı. 

Donanmacı Mahallesi'nde seçimi İlçe Başkanı Yıldırım'ın desteklediği Beyaz Liste kazandı. Beyaz Liste 128 oy alırken, Mavi Liste 49 oyda kaldı. 

ÇEŞME-

Üniversite ve Cumhuriyet Mahallelerinde yapılan seçimler sonuçlandı. Tek listenin hakim olduğu seçimlerde Üniversite Mahallesinden 3 kongre üyesi, 4 ön seçmen üyesi, Cumhuriyet Mahallesindre ise, 4 kongre üyesi 6 ön seçmen üyesi seçildi.

Karaburun: Saip, Ambarseki ve İnecik mahalleleri

Aliağa: Yeni Şakran, B. Hayrettin Paşa, Fatih ve Mimarsinan mahalleleri

Dikili: Salim Bey Mahallesi

Kiraz: Cumhuriyet Mahallesi

Ödemiş: Atatürk, Kaymakçı, Gerçekli ve Zeytinlik mahalleleri

Tire: TOKİ, Kefenciler, Atatürk, Fatih, Hürriyet, Cambazlı, Küçük Kemerdere, Büyük Kemerdere ve Büyük kömürcü mahalleleri

Ayrıntılar geliyor...Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Hasta çocuklara kitap ve balon

ÖDEMİŞ İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Sevda Talu, Ödemiş Devlet Hastanesi Çocuk Servisi'nde tedavi gören çocukları sevindirmek ve onların kitap okuma alışkanlığını artırmak amacıyla kitap v...

Tefecilik iddiasıyla gözaltına alındı

İZMİR'in Ödemiş ilçesinde tefecilik yaptığı öne sürülen 23 yaşındaki H.H.Y., polis tarafından gözaltına alındı. Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Gru...


Dikilili muhtarlar tek yürek oldu

İzmir’in Dikili ilçesinde “19 Ekim Muhtarlar Günü” coşku dolu tören ve etkinliklerle kutlandı. 19 Ekim Muhtarlar Günü, Dikili’de gerçekleştirilen ve ilçe protokolün tam kadro katıldığı c...

Karabağlar'a projelerine İZKA’dan destek

Geleceğe dönük projeleriyle Karabağlar’ın daha modern ve yaşanabilir bir kent olması yolunda önemli adımlar atan Karabağlar Belediyesi, iki yeni projeyle daha ilçenin gelişmesine ivme kaz...


Sebze tarlasını lağım suyuyla sulamış

İZMİR'in Tire ilçesinde çiftçilik yapan M.K.'nin, 10 dönümlük sebze tarlasını lağım suyuyla suladığı ortaya çıktı. M.K.'ye 5 bin lira ceza kesilirken, ürünler ise toplanmadan tarlada imha...

LÖSEV'e saçlarını bağışladılar

İZMİR'in Tire ilçesindeki ilkokulda eğitim gören 5 kız öğrenci ile 1 veli, 'Saçım saçın olsun' kampanyasına destek için kestirdikleri saçlarını Lösemili Çocuklar Vakfı'na (LÖSEV) peruk ol...


Jandarma trafikten öğrencilere ders

 İzmir'in Çeşme ilçesinde, İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri ilkokul öğrencilerine trafik dersi verdi.  İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, öğrencilere yönelik eğitim ça...

Ayrancılar'da açılışlar serisi

Torbalı Belediyesi’nin Ayrancılar ’da inşa ettiği düğün sarayı ve 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nın resmi açılışı 22 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görm...


İEÜ ile EGİAD'dan eğitim protokolü

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mütevelli Heyeti Başkanı Mahmut Özgener ile Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Başkanı Aydın Buğra İlter arasında, EGİAD üyelerinin kendilerinin ve sahib...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Çilingiroğlu pilav tezgahının başına geçti

Kaya Çilingiroğlu, gittiği bir pilavcıda takma bıyıkla komik bir video çekti. Kaya Çilingiroğlu, İstanbul Şişli’de bulunan bir pilavcıya gitti. Burada takma bir bıyık takan Kaya Çilingiro...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Rahim (uterus) sarkması nedir?

Rahim sarkması, birden fazla sayıda gebelik, östrojen eksikliği, normal doğum, iri bebek doğurmak, ağır kaldırmak, sürekli öksürmek, kronik kabızlık ve fazla ıkınmak, şişmanlık, bazı akciğer hastalıkları nedeniyle karın çevresindeki kasların ve bağ dokusunun fazla gerilmiş olması gibi nedenlerle ortaya çıkan bir durumdur. Vajina kanaması, vajina akıntılarında artış gibi belirtileri olan rahim sarkması ile ilgili bilinmesi gerekenler haberimizde...

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR