Yukarı
195750

CHP İzmir'de 6 ilçede başkanlarını seçti

09 Aralık 2017 10:10

EGE'NİN SESİ- CHP İzmir'de, bugün 6 ilçenin ilçe kongresi tamamlandı.  Delegelerin sandık başına gittiği ilçeler ise şöyle: Karabağlar, Narlıdere, Kemalpaşa, Menemen, Selçuk ve Aliağa.

CHP İzmir’de ilçe kongrelerinin 3'üncü haftasında, yoğun bir hafta sonu mesaisi yaşandı. Bugün, Karabağlar, Narlıdere, Kemalpaşa, Menemen, Selçuk ve Aliağa'da delegeler sandık başına giderken, yarın ise Buca, Bayraklı, Karşıyaka, Balçova, Bergama, Beydağ, Gaziemir ve Foça'da kongreler tamamlanacak.  

İşte ilçe ilçe sonuçlar:

KEMALPAŞA'DA AYÇİL İLÇE BAŞKANI OLDU

Kongrede mevcut ilçe başkanı Ulviye Üreten,  eski ilçe başkanı ve aynı zamanda Büyükşehir Meclis Üyesi Mehmet Ayçil ile yarıştı. Nefes kesen yarışı 144'e 131 oyluk sonuçla Ayçil kazandı.

Kongrenin divan başkanlığını CHP PM Üyesi Mustafa Moroğlu'nun yaptığı kongrenin galibi Ayçil oldu.

LİSTELER BELLİ OLDU

Üreten’in yönetim listesinde Nazmi Akar, Miktat Atmaca, Ahmet Cemil Balyeli, Hamza Bilir, Gamze Burç, Fatma Cengiz, Ali Özdeğer, Nevzat Efe, Hasan Er, Mithat Kahya, Ebru Kasap, Mustafa Taşan, Tülay Türk, Cemal Yeşilırmak, Ahmet Yılmaz ve Recep Zünbül yer aldı. Üreten’in il delege listesi kendisinin yanı sıra ise Ünsal Atmaca, Salih Çokdar, Süleyman Ergüner, Koray Gerem, Ali Gevran, Sevinç Gönülbağı, İbrahim Kabasakal, İbrahim Kandemirli, Neşe Öztürk ve Ahmet Yıldırım’ından oluştu.

Ayçil’in yönetim listesine Ferah Adar, Mehmet Rıfat Baykal, Nilgün Coşkun, Yüksel Çelik, Volkan Dönmez, Mustafa Güneş, Hülya Kara, Meltem Kaya, Esat Kırşehirli, Osman Oray, Kadem Özarslan, Ufuk Koçak Özcan, Hüsamettin Saydam, Engin Şahin, Kenan Ürem ve Şahin Üstündağ girdi. Ayçil’in il delege listesi ise kendisinin yanı sıra şu isimlerden oluştu: Özkan Ataman, Hamdi Bulut, Yüksel Çelik, Suna Çetin, Sevim Dalgıç, Rıza Günak, Burhan Güneş, Kerim Kurnaz, Talat Özışık, Bülent Yavuz

ALİAĞA'DA DURMAZ YENİDEN BAŞKAN OLDU

Bugün Aliağa'da yapılan ilçe kongresinde İlçe Başkanı Özcan Durmaz güven tazelemek için delegelerin karşısına çıktı. Durmaz, 230 delegeden 167 tanesi sandık başına gitti. Durmaz 165 geçerli oyun tamamını alarak güven tazeledi.

MENEMEN'DE İLÇE BAŞKANI GÜVEN TAZELEDİ

Menemen'de de Belediye Düğün Salonu'nda gerçekleşen kongrede tek adayla seçime gidildi. İlçe Başkanı ve adayı Hürol Taklak, güven tazeledi. 

Divan başkanlığını Karşıyaka Belediye Eski Başkanı Cevat Durak'ın yaptığı kongrede güven tazeleyen Taklak’ın yeni yönetim listesi Ufuk Anık, Funda Barut, Mehmet Ekinci, Berna Eyinç, Zuhal Güç, Sebahattin İpektepe, Alev Kılıçarslan, Nusret Özbent, Fatih Sabancı, Mustafa Sevinç, Orçun Soysal, Birgül Soytürk, İrfan Şahin, Ercan Şenel, Hakan Taşkıntuna ve İmam Yıldırım’dan oluştu.   

İl delege listesinde Taklak ve Belediye Başkanı Tahir Şahin’in yanı sıra İl Genel Meclisi Eski Başkanı Serdar Değirmenci, Yağmur Aşkın, Cengiz Cangüder, Nezahat Esen, Büşra Kayaoğ, Recai Önal, İsmail Polat, Mustafa Sevinç, Sadık Tanrıverdi, Bülent Uzun, Kader Yayla, Kemal Yıldız ve Gökhan Yılmaz yer aldı.

SELÇUK’TA SON DAKİKA SÜRPRİZİ

CHP Selçuk kongresine bir gün kala, adaylığını ilan eden İlçe Gençlik Kolları Eski Başkanı Merve Çalışkan, seçimden zaferle çıktı. Çalışkan'ın listesinde, Belediye Eski Başkanı Vefa Ülgür de yer alıyor.

NARLIDERE’DE FIRAT’IN RAKİBİ ÖZGÖREN

Narlıdere’de de 2 adaylı bir yarış var. Mevcut ilçe başkanı Şahin Fırat güven tazelemek için delegelerinin karşısına çıkacak. Fırat’a sandıkta rakip olan isim ise parti eğitmeni Bahar Özgören oldu. Narlıdere’de sandık Atatürk Kültür Merkezi’nde kuruldu.

Kongrenin Divan Başkanlığını CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit’in yapması bekleniyor. Divan Başkan Yardımcılıklarını ise Yücel Okutan ve Narlıdere Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Hasan Aydoğan yapacak.

KONGREDE GERGİN DAKİKALAR

CHP Narlıdere İlçe Kongresi'nde konuşmasını yapan mevcut İlçe Başkanı Şahin Fırat'ın bir delegenin kadınkolları üyesi için 'konsomatris' ifadesini kullandığını belirtip, bunu izin vermeyeceğini söylemesi üzerine sinirler gerildi. Ardından ayağa kalkan bazı delegeler ile Şahin Fırat taraftarı partili ve delegeler arasında kısa süreli bir arbede ve birbiri üzerine yürüme olayı yaşandı.​

Şahin Fırat'ın bu konuşması üzerine Bahar Özgören'i destekleyen ekipte bulunan ve kongrenin başından beri eleştirilerde bulunan Mehmet Gültekin başta olmak üzere Fırat tarafının üzerine yürüdü. iki tarafın da birbirinin üzerine yürümesi üzerine salonda arbede yaşandı. 

Araya CHP İzmir İl Yöneticisi Celal Yıldız, CHP YDK Üyesi Şehrazat Mercan ve diğer partililer ve parti yöneticileri girdi. 

Belediye Başkanı Batur, kendisini listesinde il delegesi olarak yazan aday Özgören’in jestine olumsuz karşılık verdi. Batur, Divan’a dilekçe vererek listeden adını çıkarttı

LİSTELER BELLİ OLDU

Beyaz listede İlçe Başkanı Şahin Fırat

Sarı listede İlçe Başkan adayı Bahar Özgören

OY VERME İŞLEMİNE GEÇİLDİ

CHP Narlıdere İlçe Kongresi’nde adayların konuşması bitti. Sıra oy verme işlemine geldi. 

Oy verme işlemi 18.00'de son bulacak. 

KİMLER VAR?

Kongre salonuna gelen isimler ise,CHP İzmir Milletvekilleri Ali Yiğit ve Özcan Purçu, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam, CHP İzmir İl Yöneticisi Celal Yıldız, CHP PM eski Üyesi Hüseyin Saygılı, CHP İzmir İl eski Başkanvekili Barış Erel, İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Bülent Çetinkaya, CHP İzmir İl eski Başkan Yardımcısı Altan İnanç, Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Mustafa Aslan, CHP İzmir İl Saymanı Hüseyin Çimenli, CHP Narlıdere İlçe eski Başkanı Cafer Esen, CHP Narlıdere Belediye eski Başkanı Mustafa Karahan ve İshan Erbakış, CHP İzmir İl Gençlik Kolları yöneticisi Mert Anıl Akgül, İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Asker Güneş oldu.

LİSTE ÖNERİSİ OYLANDI

Divan Başkanı Milletvekili Ali Yiğit, blok ve çarşaf liste önerisini oyladı. 68 oyla blok yapılması önergesi oylandı. Çarşaf ve blok liste olmasının oylanması sırasında kısa süreli tartışmalar yaşandı. Divan başkanı Ali Yiğit, blok liste için yeterli oy olduğunu belirtirken, karşı görüş belirtenler oylama için el kaldıranların tek tek sayılması konusunda ısrarcı oldu. Bunun üzerine Divan Başkan Yardımcıları salonda el kaldıranları tek tek saydı. Blok liste yöntemiyle kongreye gidilmesine karar verildi.

"Hedefimiz Cumhurbaşkanlığı seçimi"

Kura sonucu ilk konuşan başkan adayı ve CHP mevcut İlçe Başkanı Şahin Fırat oldu. Başkan Şahin Fırat, 

“Mahalle örgütlerini göreve geldiğimizde sokağa inmenin tek koşul olduğunu aktardım. Her hafta mahalle örgütleri mahalle örgütleri dedim. Üç kişilik mahalle örgütlerimiz vardı. Mahallenin sorunlarını daha geniş platformlarda çözelim dedik. Genişletilmiş mahalle örgütleri kurmaya çalıştık. Hemen akabinde sokak örgütlenmesine geçecektik. Sokağa inmemiz gerekiyor. Tek hedefimiz sokak. Bunu ivedilikle hayata geçirmeliyiz. Başka da çaremiz yok. Koltuk, makam peşinde gitmeyelim. Yarın kimsenin koltuğunun ne olacağı belli değil. Bizim birbirimizi kırmamamız, üzmememiz lazım. Paylaşamayacağım bir şey yok. Üst değerlerde buluşalım. Önümüzdeki süreçte yerel seçimlerle ilgili olarak  bir tasarrufumuz yok. Kendi dinamikleri içinde gider. Milletvekili seçimleri de kendi dinamikleri içinde gidecektir. Hedefimiz Cumhurbaşkanlığı seçimi" dedi.

"Gece ve gündüz çalışacağıma söz veriyorum"

Bahar Özgören ise,“Sürekli halkın içinde olacağız. Her iki ayda bir ayın ilk toplantı gününde genişletilmiş olarak toplanır der parti tüzüğümüz. Bu maddenin gereği bizim yönetimimizce yapılacaktır. Nasıl bir ilçe başkanı olacağımı anlatayım; toplumsal değerlere saygılı, adil ve katılımcı ve demokratik bir düzen kurulmasını taahhüt eden partim için direngen ve mücadeleci bir ilçe başkanı olacağım. Üyelerin tümünün temel siyasi eğitimden geçirilerek donanımlı ve üretken olması için çaba sarf edeceğim. Partiyi bir siyaset okuluna dönüştüreceğiz adeta. Hiçbir bireyi ve grubu ötekileştirmeden-küçümsemeden-önemseyerek ve kucaklayarak partimizin mücadelesine katacağız. Aynı örgüt içinde üyelerimizin birbirlerine selam vermekten çekindiği ortamı kaldırıp parti içinde huzurun sağlanmasını sağlayacağız. Belediye başkanı ve meclis üyeleriyle uyumlu olup partimize yakışır biçimde tutacağız. İş ve güç birliği içinde olacağız. Parti programımız da rehberimiz olacak. Hedefim partimizin yerel ve genel seçimlerde iktidar olmasında mücadelesine güç katarak yüksek olan gücünü daha da yükseklere çıkarmak. Kuvay-i Milliye ruhu ile demokratik-laik-hukuk ve sosyal devlet ilkesine bağlılıkla aydınlık yarınlara gitmek için yılgınlık göstermeden, gece ve gündüz çalışacağıma söz veriyorum" diye konuştu.Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Tuncer'e 'melodi benzerliği' davası

İZMİRLİ müzisyen Bilgin Çetin'in, eserinin melodisini rızası olmaksızın kendi eserinde kullandığı ve dağıtımını yaptığını öne sürdüğü Mahmut Tuncer ve müzik şirketi yetkilisi Mustafa Özde...

Beydağ'da 9 bin 845 kök Hint keneviri ele geçirildi

 İZMİR'in Beydağ ilçesinde, 2 tarla ve 1 bahçeye düzenlenen operasyonda, toplam 9 bin 845 kök Hint keneviri ve 1 ruhsatsız tabanca ile yakalanan 3 kişi jandarma tarafından gözaltına alınd...


Aliağa'da sertifika sevinci

İzmir ‘in Aliağa ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında, okuma yazma kursunu tamamlayan kursiyerler d...

İzmir halkı cezalandıracaktır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Necat Karataş, Cumhur İttifakı’nın hain dengeleri bozduğunu söyledi. İzmirlilerinde bu kez CHP’yi cezalandıracağını kaydeden Karataş, “İz...


"Gençler için gençlerle birlikte geliyoruz"

CHP İzmir Milletvekili Adayı Mahir Polat, gençlerin niteliksiz eğitimden büyük zarar gördüğünü, paralı eğitim ve kötü sınav sistemi nedeniyle mağdur olduğunu belirterek, “Hiçbir yurttaşım...

Çöp konteynerleri yenilendi

İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta yıpranan plastik çöp konteynerlerinde değişiklik yapıldı. Yıpranan konteynerlerin yerine daha büyük ebatlarda 300 yeni konteryner yerleştirildi. Kentin ...


Torbalı'da imar barışı için masa kuruldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya sokulan imar barışı için resmi başvurular başladı. Torbalı Belediyesi, Başkan Görm...

Barolararası Tiyatro Festivali başladı

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen Barolararası Tiyatro Festivali, Ankara Barosu Oyun Atölyesi tarafından sahnelenen Gulyabani ve Ankara Barosu Tiyatro Topluluğu'nun sergilediği Lüküs Hayat o...


Pasaport İskelesi'nde zorunlu mola

İzmir'de bulunan Başbakan Binali Yıldırım'ın 20 Haziran Çarşamba günü Alsancak bölgesinde düzenlenecek programı nedeniyle Pasaport Vapur İskelesi, İzmir Valiliği'nin 18/06/2018 tarih ve 3...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Sürpriz ilişkide flaş gelişme!

Trabzonsporlu milli futbolcu Burak Yılmaz, Mert Fırat'ın eski sevgilisi Hande Doğandemir ile geçtiğimiz günlerde görüntülenmişti. İkilinin yaklaşık bir aydır birlikte olduğu iddia edildi....

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Sırt ağrılarınızın nedeni Lumbago olabilir!

Çoğu insanı hareketsiz hale getirebilen ve sırttaki ağrısı aniden ortaya çıkabilen Lumbago nedir? Hastanın yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyen Lumbagonun nedenleri ve belirtileri nelerdir? Lumbago nasıl tedavi edilir? Merak edilenler haberimizde...

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR