Yukarı
198192

O isim adaylığını açıkladı

03 Ocak 2018 11:40

EGE’NİN SESİ/ MUKADDES AYTEMİZ- CHP’li Hüseyin Saygılı, Pazar günü yapılacak CHP İzmir İl Kongresine aday olduğunu açıkladı.

CHP İzmir’de gözler 7 Ocak Pazar günü yapılacak İl Kongresine çevrildi. Seçime sayılı gün kala adaylar belli olmaya başladı.

Deniz Yücel, İl eski Başkanı Kemal Karataş, İl Yönetim Kurulu Üyesi Aytül Tokgözlü, Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü adaylığını açıklarken, son olarak Hüseyin Saygılı da aday olduğunu duyurdu.

İşte İl Başkan adayı Hüseyin Saygılı’nın o açıklaması:

Sevgili Cumhuriyet Halk Partili Arkadaşlarım,

* Hepimizin bildiği gibi partimiz bir demokrasi mücadelesi vermektedir: emeğin sömürüsüne, hukuksuzluğa, demokrasinin dördüncü gücü basının sindirilmesine, her anlamda yozlaşmış bir iktidara, 1 senedir tutuklu olan Ahmet Şık’ın dediği gibi ‘’Kötülüğün Kurumsallaşmış Haline’’ hep birlikte karşı çıkıyoruz - partimiz işte bu mücadelede bütün farklılıklarımıza rağmen tek ses olarak mücadele vermektedir.  Bu koşullar altında 2019 seçimlerine giden yolda hepimize önemli görevler düşmekte- Ben de bu mücadelede üstüme düşen görevi üstlenmek ve İzmir il örgütünü yeniden bir araya getirmek, birleştirici güç olmak için il başkanlığına adayım.

 * Pazar günü yapacağımız secimde birçok arkadaşımız yarışacak - bu çokseslilik bizi diğerlerinden ayıran en önemli özelliğimizdir sevgili arkadaşlarım. Fakat genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun hem parti içinde hem de ülke genelinde verdiği demokrasi mücadelesinin önündeki engellerden birisi de maalesef kişisel çıkarlarını ve hırslarını bir kenara bırakmak istemeyen şahıslar ve onların yürüttüğü bastırma ve korkutma siyasetidir. Bunlar yalnızca benim değil parti tabanımızdan hızlıca yayılmakta olan görüşlerdir. 

* CHP, bir takım grupların siyasi çıkarlarına değil, bizzat halkına hizmet eden bir partidir. Bu yüzden CHP icazetlerin, ekonomik ve çıkar ilişkilerinin bir parçası yapılamaz. CHP dinamik bir partidir. Devrimci bir partidir. Rotası bellidir. Amacı bellidir. Yeri bellidir. Bunu kendine göre yorumlayıp değiştirmek isteyenlerin karşısında durmayı hepimize düşen bir sorumluluk olarak görüyorum. 

 * Parti üyelerinin, delegelerimizin ve örgütlerimizin iradesinin hiçe sayılmasına bugüne kadar hep karşı çıktım ve bir anlamda örgütün sesi oldum.  Bugün burada bulunmamın sebebi parti örgütlerimizin kendi amaçlarını bütün partiye  mal etme çabalarına bir son vermektir. 2019 seçimlerinde İzmir’i tek bir amaç için hep birlikte sürdüreceğimiz mücadelede benim gibi düşünen herkes arkadaşımdır, yoldaşımdır. Sabah aksam onlarla birlikte hiç durmadan çalışmak için adayım. Buradan benim gibi düşünen herkese sesleniyorum: Verdiğimiz mücadelenin ne için olduğunu bir kez daha düşünmeliyiz. 

Hüseyin Saygılı

CHP İZMİR İL BAŞKAN ADAYIYorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Komisyonlarda CHP İzmir'den 8 vekil

Ana muhalefet partisi CHP’de Türkiye Büyük Millet Meclisi  komisyonlarında görev yapacak milletvekilleri belli oldu. 8 İzmir Milletvekili TBMM'de kurulan komisyonlarda görev yapacak.

Seçim raporunu Bahçeli’ye götürdü

24 Haziran seçimlerinin ardından ilk Ankara ziyaretini gerçekleştiren MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, seçimlere dair hazırladığı raporu da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sundu.


Efes Tiyatro Festivali düzenleniyor

Selçuk Belediye Tiyatrosu, 8- 11 Ekim tarihleri arasında Efes Tiyatro Festivali düzenliyor. Festivalde yer almak isteyen tiyatro grupları ve tiyatro oyuncuları için son başvuru tarihi 3 A...

Chp’li Polat Çevre Komisyonu’na seçildi

Chp izmir milletvekili mahir polat, TBMM çevre komisyonu üyeliğine seçildi. Doğa, insan ve çevre konusundaki duyarlılığını bundan sonraki süreçte de devam ettireceğini ifade eden polat, “...


Torbalı'da 45 hektarlık orman ve makilik yandı

İzmir'in Torbalı ilçesinde çıkan ve ekiplerin çalışmasıyla söndürülen yangında, 45 hektarlık orman ve makilik zarar gördü.

İzmir'de 'yerli UBER' sorununun önüne geçildi

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanvekili ve İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, İzmir'de 'yerli UBER' olarak adlandırılan bazı firma araçları...


Yeni DEÜ rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar oldu

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 6 üniversitenin rektör atamasını gerçekleştirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’ne (DEÜ) Prof. Dr. Nükhet Hotar atandı.

İzmir’de şehitler için anma etkinliği düzenlendi

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla İzmir’de şehitler adına anma etkinlikleri düzenlendi. 


İş merkezinde şüpheli ölüm 

İzmir'in Konak ilçesinde, bir iş merkezinin bodrum katında erkek cesedi bulundu. 

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

'Bu şahıs nasıl hala ceza almıyor?'

Eski eşi Sinem Gedik ile İntizar'ın izinsiz bir şekilde elde edilen görüntülerini velayet davasında kullanan şarkıcı Mustafa Ceceli'ye tepki gösteren oyuncu Deniz Çakır, "İçimdeki bütün k...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Uzmanlar boğulmalar konusunda uyardı

Sıcak havaların etkisiyle birçok kişi serinlemek amacıyla deniz, göl, akarsu, dere veya havuzdan yararlanıyor. Sahil yörelerinde cankurtaran eğitimi almış kişilerin görevlendirilmesi gerektiğini belirten uzmanlar, yeterli yüzme eğitimi almadan, bilinçsizce yüzmeye çalışmanın ölümle sonuçlanabildiğini vurguluyor.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR