Yukarı
200105

Karataş; 2019’da Buca’yı alacağız

22 Ocak 2018 11:51

MHP Buca ilçe başkanlığın mahalle temsilcilerine yönelik kahvaltılı tanışma ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Buca Atlı Spor Kulübünde düzenlenen toplantıya MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, il başkanlık divanı üyeleri ve il yöneticilerinden oluşan bir heyetle katıldı.

Gayet samimi ve muhteviyatı geniş bir şekilde geçen toplantı da MHP Buca ilçe başkanı Bekir Arnavut, ilçe yönetim kurulu, kadın kolları ve 47 mahalle temsilcileri hazır bulundu.

Toplantıda ilk olarak söz alan MHP Buca ilçe başkanı Bekir Arnavut ülkenin siyasi meselelerini kapsayan konuşmasının son bölümünde ise göreve geldiğimiz günden bugüne Buca Belediyesini kazanmayı kendilerine en büyük hedef koyduklarını ve tüm çalışmalarımızı da bu doğrultuda yaptıklarını belirtti. Buca’nın şuan ki siyasi konjonktürüne ve partililerin aktifliğine bakıldığında MHP’nin birinci parti olduğuna ve 2019 yılında da Buca halkının verdikleri oylarla “MHP’nin  Üretken Belediyecilik” anlayışıyla tanıştıracaklarını ifade ederek sözlerini tamamladı.

MHP İzmir Teşkilat işlerinden sorumlu il başkan yardımcısı Sayit Şanlı’da mahalle temsilcilerinin görev ve sorumluluklarını anlatan bir konuşma yaptı. vatandaşla iç içe ve bire bir temas halinde olması münasebetiyle mahalle temsilciliğinin ne kadar önemli bir görev olduğunu anlattığı konuşmasının sonunda salonda bulunan tüm hazirundan da 2019 yılında Buca Belediyesinin burçlarına üç hilalli bayrağı dikeceklerinin sözünü aldı.

Konuşmasına toplantıya katılım gösteren ve sorumluluklarının bilincinde olan mahalle temsilcilerine teşekkür ederek başlayan MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş konuşmasının ilk bölümünde Afrin Harekâtında görev alan tüm Mehmetçiğimize, yiğit askerlerimize Cenab-ı Allah’tan güç ve kuvvet vermesi dualarıyla başladı. Suriye’nin Kuzey’inin Türkiye’ye tehdidi söz konusu iken TSK’nin Afrin yaptığı harekâtı çeşitli sebeplerle eleştiren hiçbir kimsenin ve hiçbir anlayışın Türk Devleti’nin, Türk milletinin dostu olduğuna inanmıyoruz. Çünkü Türkiye için bu harekât zorunlu hale gelmiştir. Bu tür rastgele eleştirileri yapanları ve TSK’nın moralini bozucu ifadelerde bulunanları Türk Milleti unutmayacaktır. Gelecekte de gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. Herkesin azından çıkanı, kulağının duyması, bölücü unsurlar ve pkk ağzıyla konuşmaması gerektiğine inanıyoruz. Bu saatten sonra herkes tarafını netleştirmeli. Türk devletinden, Türk milletinden yana mı? Veya bölücü unsurlar ve odaklardan yana mı? bunu net olarak herkes ortaya koyacaktır.

Arıca Bu operasyonun gerekliliğini 7 Ağustos 2012’de muhterem liderimizin “Afrin ve Kandil’i içine alan hilal şeklinde bir güvenlik kuşağı oluşturulması gerekir.” Açıklamasına değinerek MHP Liderinin öngörüsüyle ne kadar övünsek azdır diyerek duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Karataş; “Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran felsefe ve iradenin siyasetteki temsilcisidir.”

Karataş; Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran  felsefe ve iradenin siyasetteki temsilcisidir. Cumhuriyet ilkeleriyle ters düşen, kurucu iradeden ayrılan herkesle sorunu vardır, meselesi vardır. MHP’nin kavgası ülkemizde kaos, kargaşa, güvensizlik, istikrarsızlık, belirsizlik isteyen herkesledir. Bizler 15 Temmuz’da yangın yerine dönmesinin ardından ortaya koyduğumuz duruşa, 7 Ağustos 2016’daki Yenikapı ruhuna ve 16 Nisan Halk Oylamasının şuuruna bağlıyız.

Çünkü bu şekilde devletin ve milletin bekasını, milli birlik ve dayanışma azmiyle teminat altına alınacağının bilincindeyiz. Dedi.

Karataş; CHP’nin, hayır bloğunun tamamına sahip çıkması konusunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli beyin uyarısını hatırlatırım, seçmenin referandumda kullandığı oyla, seçimlerde kullanacağı oyu da birbirine karıştırmamak gerektiğini hatırlatırım. Bu alınan %48.6’lık oyu sahiplenme dedi.

MHP’nin 2019 hedeflerini de sıralayan Karataş, genel seçimlerde başarılı ve iktidar olmak için öncelikle mahalli idareler seçimlerinde başarılı olmak gerektiğini belirtti.

Teşkilata da elinizden gelen gayreti gösterin, herkese ulaşın, herkese dokunun, girilmedik sokak, çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayın. Başarı sizlerin gayretleriyle gelecektir diyerek konuşmasını sona erdirdi.Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Bergama'da anlamlı seminer

Birleşmiş Milletler Kadın Dostu Kentler Projesi kapsamında “Türkiye’nin Toplumsal Cinsiyete İlişkin Yükümlülükleri ve Yerel Yönetimler” konulu seminer yapıldı. 

Tutuklu yakınları af istedi

İZMİR'de, çeşitli suçlardan tutuklu ve hükümlü bulunanların yakınları, cezaevi koşullarının yetersiz olduğunu ileri sürerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenip, af çıkarılması ...


Vapur seferlerine fırtına engeli

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ Genel Müdürlüğü, şiddetini artıran fırtına nedeniyle saat 16.00’dan itibaren körfezdeki yolcu ve arabalı yolcu vapur seferlerinin durdurulduğunu açıkladı.

İzmir'de ölü caretta caretta bulundu

Güzelbahçe sahilinde bugün sabah saatlerinde gezintiye çıkan vatandaşlar, kıyıda nesli tükenme tehlikesi altında olan caretta caretta türü bir deniz kaplumbağasının bulunduğunu gördü. Yak...


Bidondan 2.5 kilo esrar çıktı

İZMİR'in Torbalı ilçesinde, sokakta uyuşturucu sattığı belirlenen G.K.T. (36), gözaltına alındı. Şüphelinin polisi görünce bir evin eklentisinin çatısına attığı turşu bidonundan ise 2.5 k...

Erzurumlulardan dayanışma toplantısı

İzmir Erzurum Kültür ve Dayanışma Vakfı (İZERVAK) tarafından kentte bulunan dernekler bir araya gelerek kahvaltıda buluştu. 


Bahar çiçeklerle 'merhaba' dedi

Halk arasındaki inanışa göre 19 Şubat’ta havaya düşen cemre, baharın gelişini müjdeledi. İkinci cemrenin 27 Şubat’ta suya düşeceğine inanılan cemrelerin üçüncüsü de 6 Mart’ta toprağa düşe...

"Oyun çocuğu büyütür"

Anne ve babaların çocuklarını yetiştirirken, birinci derece rol alması ve aile içindeki kuralların uygulanmasında yetkili olması gerektiği belirtildi.


Yaralara oksijenle kısa sürede tedavi

İzmir'de Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunan Hiperbarik Tedavi Merkezi diyabet yaralarından, karbonmonoksit zehirlenmesine pek çok hastalık oksijen verilerek tedavi edilirken...