Yukarı
285658

Muharrem İnce: ‘Misafir davet edip karşı komşuya gidemezsin’

31 Mayıs 2020 09:08

Canlı yayını terk eden Muharrem İnce, SÖZCÜ’ye konuştu. Medyanın yüzde 90'ının AKP iktidarının kontrolü altında olduğunu savunan İnce, “Beni davet ediyorsan, bekletip Erdoğan'ı veremezsin. Bu korku düzenine son vermemiz gerekiyor” dedi.

Haber Global TV'de canlı yayındaki konuşmasının kesilerek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'un Fethi programına bağlanılmasına tepki gösterip stüdyoyu terk eden Muharrem İnce, SÖZCÜ'ye yaşananları anlattı. İnce şu açıklamalarda bulundu:

– Medyanın yüzde 90'ını Erdoğan kontrol ediyor. Herkes korkuyor. Hakim, savcı, medya, iş adamı korkuyor. Bu korku düzenine son vermemiz gerekiyor.

– Bana yapılan şuna benziyor. Seni akşam bize misafirliğe çağırıyorum, sonra da seni bırakıp karşı komşuya gidiyorum. Beni davet ediyorsan, beni bekletip Erdoğan'ı veremezsin. Zaten 35-40 kanalda Erdoğan var. Madem beni davet ettin, bırak o kanalda da ben konuşayım. Bu durum medya düzeninin sonucu. Bu medya düzeni Türkiye'yi yoksullaştırır, tutsaklaştırır. Herkese sesleniyorum, eğer canlı yayında konuksanız ve bekletiliyorsanız  yayını terk edin, herkes terk etsin.

– Programda kalsaydım özellikle şunu anlatacaktım: Almanya ekonomisi bizim beş katımız ve pandemi sürecinde 750 milyar Euro'luk paket açıkladı. Bizim de 1 trilyon liralık bir paket açıklamamız gerekirdi. Ama açıklanan 250 milyar lira. Paketin çoğunluğu da ertelemeden ibaret, yüzde 96'sı kredi zaten… Fakat göz boyama yapılıyor. Göz boyama ve kandırmaca da yalaka ve yandaş medya tarafından yapılıyor.

Ben gururumla kimseyi oynatmam

CHP'li Muharrem İnce önceki akşam Haber Global'de canlı yayın­lanan, ‘Neden?' programına katıldı. İnce'nin sözleri kesilerek Cumhur­başkanı Erdoğan'ın programına bağlanıldı. Stüdyoya dönüldüğünde söz alan İnce, “Türkiye bu faşist dü­zenden kurtulacak. Ben gururumla kimseyi oynatmam. Erdoğan'ın babasının malı değildir Türkiye Cum­huriyeti. 16 milyon insan oy vermiş bana” dedi ve stüdyoyu terk etti.

“Bağlanırsanız sizi eleştiririm” demişti

HABER Global, Se­nem Toluay Ilgaz'ın sunduğu programın ardından açıklama yaptı. “Böyle olmasını hiç arzu etmezdik. Kendilerine her zaman ekranımız açıktır” diyen Haber Global'in açıklaması şöyle: “Sayın İnce'ye yayın öncesi Cumhurbaşkanı'nın konuşmasına bağlanacağımızı söyledik. ‘Böyle yaparsanız sizi eleştiririm' dedi. Ancak sözlü tepki yerine yayını terk etti.”

Üzüldüğümü bilin, yeter!

Muharrem İnce'nin terk ettiği ‘Neden?' programının moderatörü Senem Toluay Ilgaz, sosyal medyadan açıklama yaptı. Ilgaz, “Sayın İnce, Fetih kutlamasında Cumhurbaşkanı'nın konuşmasına dönmemizden sonra yayını terk etti. Üzüldüğümü bilin yeter” dedi.

Senem T. Ilgaz

Altun: İnce'nin bu tavrı medya camiamıza iftira

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İnce'yi eleştirdi. Altun, “Bu tavır medya camiamıza iftira mahiyeti taşımaktadır. Cumhurbaşkanımız hakkında haksız, mesnetsiz ve ağır ithamlarda bulunarak takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez” dedi.

Fahrettin Altun

SÖZCÜYorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

İYİ Parti İstanbul'da yarış...

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Ersin Beyaz ile yarışacağı 26 Temmuz'da yapılacak olan İstanbul İl Başkanlığı Kongresi öncesi SÖZCÜ'ye konuştu. Kavuncu, "Önümüzdeki dönemde 4...

Meteoroloji’den yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu. MGM...


Ali İsmail Korkmaz hep 19 yaşında

Haziran Direnişi sırasında Eskişehir'de polisler ve yandaş esnaf tarafından dövülerek katledilen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünün üzerinden 7 yıl geçti. 

Türkiye'nin atık suyunda inceleme

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi, "Analizlere bakıldığında atık suda SARS-CoV2'yi en yoğun olarak biz bugüne kadar, Konya ilinde gözlemledik. Konya ilin...


Özgür Özel'den Metin Feyzioğlu'na 'dik dur' çağrısı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBB başkanı Metin Feyzioğlu'na "Bir duruş olacaksa Kuğulupark'ta Saray'ın karşısında dik durmak gerekir" dedi.

Erdoğan'a iki yeni danışman daha!

Ayhan Oğan ve Hamza Gedikoğlu Erdoğan imzasıyla, Cumhurbaşkanı Danışmanlığına atandı. Cumhurbaşkanı Danışmanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanl...


Ayasofya için tarihi gün

Danıştay’ın bugün Ayasofya ile ilgili kararı bekleniyor. Karar olumlu olursa Vakıflar Genel Müdürlüğü devreye girecek, karar olumsuz olursa bu kez de Cumhurbaşkanlığı kararnamesi gündeme ...

İstanbul Emniyetine Soylu tırpanı

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın, Emniyet genel müdür yardımcılığına atanarak pasifize edilmesinin ardından, İstanbul’da görev yapan 33 il emniyet müdür yardımcısı, 39 ilçe Emn...


Bakanlık ilk kez sayı verdi: Sadece 8 kişi

Ceza infaz kurumlarında, 2019’un ağustos ayı itibarıyla “kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması” suçundan 8 hükümlü bulunduğu ortaya çıktı. CHP İstanbul Milletvek...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Wilma Elles'ten eski sevgiliye nafaka davası

İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvuran oyuncu, çocuklarına tek başına baktığını ve Göğüş’ün kendilerine yardımda bulunmadığını iddia etti.

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Cildi bozan alışkanlıklar

Her geçen gün estetik kaygılar, güzel görünme isteği, yaşlılık bulgularını gizleme ve daha genç görünme arzusu artmaya devam ediyor.Ancak cilt konusunda yapılan bazı yanlışlar var ki problemleri de beraberinde getiriyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek konu ile ilgili bilgiler verdi...

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR