Yukarı
354628

Çocuk dostu otel seçerken nelere dikkat edilmeli?

22 Nisan 2022 10:41

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, tatil planı yapan aileler bütün bir yılın stresini, yorgunluğunu geride bırakmak ve çocuklarıyla birlikte mutlu ve konforlu bir tatil yapmak istiyor. Bu aşamada ailelerin otel seçimindeki öncelikleri, çocuklarına uygun, güvenilir ve bol aktivite yapılıyor olması. Bazı oteller konseptleri dolayısıyla Çocuk Dostu otel kategorisinde yer alıyor.

ÇOCUK GÜVENLİĞİ ÖN PLANDA

Bu oteller misafir memnuniyetini, çocuklu ailelerin yaptığı değerlendirmeleri dikkate alınıyor ve denetimleriyle tesiste çocuk aktivitelerine yönelik yapılan yatırımlara, çocuk güvenliğine önem veriyor. Otellerde, küçük boyutlarda tasarlanmış özel havuzlar, kaydıraklı ve aquaparklı geniş alanlar, bebek bakıcılığı, her yaş grubu için mini kulüpler, lunaparklar, bebek ve çocuk büfeleri, özel menüler, gün içinde ikramlar, animasyon gösterileri, uyuma odaları ve tüm gün süren eğlence aktiviteleri gibi hizmetler sunuluyor.

BİRÇOK KONFORLU SEÇENEK VAR

Çocuk dostu oteller tercihinize ve bütçenize göre birçok farklı seçeneğe sahip. İster deniz manzaralı ister orman manzaralı oda tipi arzulayın, çocuk dostu oteller arasından size uygun olan bir tesis mutlaka bulacaksınız. Çocuk dostu otel demek ayrıcalıklı bir tatil demek. Çünkü çocuk dostu bir otelde geniş tek bir oda ya da ara kapılı aile odaları gibi birçok konforlu seçeneğe sahip olabilirsiniz. Böylece nasıl rahat ediyorsanız tatilinizi o şekilde planlayabilirsiniz.

DİĞER OTELLERDEN FARKI

Çocuk Dostu otellerde, her çocuğun yaşıtlarıyla beraber eğlenebilmesini ve neşeli vakit geçirebilmesini amaçlayan pek çok seçenek bulunuyor. Çocuk Dostu otelleri diğer otellerden ayıran özellikler ve etkinlikler şöyle sıralanabilir:

1)- Otellerde ebeveyn odasından bir kapıyla çocuk odasına çabuk geçiş imkanı veren aile odalar.
2)- Çocuklar için küçük boyutlarda tasarlanmış özel havuzlar, kaydıraklı ve aquaparklı geniş alanlar.
3)- Bbebek bakıcılığı hizmeti, her yaş grubuna ayrı ayrı hizmet veren mini kulüpler, lunaparklar.
4)- Özel yemek alternatifleri, bebek ve çocuk büfeleri, çocuklara özel menüler, gün içinde dondurma, mısır gibi ikramlar.
5)- Çocuklar için yapılan özel animasyon gösterileri, uyuma odaları, yüz boyama, elişleri, tişört boyama, mini voleybol, boccia ve bowling gibi tüm gün süren eğlence aktiviteler.

AİLELERE ÖNERİLER

Çocuklarıyla tatile çıkmak isteyen ailelerin çocuklara yönelik aktivite imkanları bol olan otelleri tercih etmesini önerilir. Aksi halde çocuklar gün boyu aynı şeyleri yapmaktan sıkılabilir. Ayrıca her şey dahil sistemle misafirlerini ağırlayan oteller tercih edilebilir. Çünkü çocuğunuz gün boyunca bir şeyler yemek ya da içmek isteyebilir. Böylece hem onu memnun etmiş hem de bütçenizi dengelemiş olursunuz. Çocuklu ailelere özel oda seçenekleri sunan tesisler ailelerin işini kolaylaştıracaktır. Aile odaları özel olarak tasarlanıyor. Otelde doktor hizmeti bulunması da faydalı olacaktır. Çocuk dostu aile otellerinin hepsinde tesis doktoru bulunur.

paradurumu.comYorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Deprem bölgelerinde oturanlara uyarı: 'Suyun kokusu ve tadı böyleyse tüketmeyin'

Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Celalettin Şimşek, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yer altı sularına ve olası tehlikelere dikkat çekti.

Kedilerin insanları 'dinlediği' bilimsel olarak kanıtlandı

Bilim insanları, kedilerin onlarla konuştuğumuzu anlayıp anlamadıklarını tespit etmek üzere bir çalışma gerçekleştirdi. Elde edilen sonuçlar, kedilerle 'tatlı' konuştuğumuzda bizi anladık...


Yılın ikinci Güneş tutulması bugün

Bu yıl ikinci kez parçalı Güneş tutulması gerçekleşecek. Tutulma bugün Avrupa, kuzeydoğu Afrika ve Orta Asya'dan görüntülenebilecek. 2022’nin ikinci Güneş tutulması bugün gerçekleşecek. G...

Buzullar için korkutan rapor: Artık çok geç

Bilim insanları, hangi iklim eyleminin yapıldığına bakılmaksızın, Grönland buzulundaki kaybın, deniz seviyesinde minimum 27 santimetrelik bir artışa katkıda bulunacağını keşfetti.


Caretta caretta yuvasını kürekle açtı, yavrular öldü: 'Yavruların çıkmasına yardım ettim' savunması

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir plaj işletmesinde çalışan görevli, sahilde şezlonglar arasında bulunan caretta caretta yuvasını kürekle açarak yavru carettaların ölmesine neden oldu.

Araştırma: Evli ve üniversite mezunu erkekler daha uzun yaşıyor

1751-2020 yılları arasındaki veriler incelendi. Yapılan bir araştırmada, özellikle evli ve üniversite mezunu erkeklerin, uzun yaşama ihtimalinin yüksek olabileceği sonucuna varıldı.


İşitme kaybı bebeklerde agresifliğe yol açabilir

Koklear implant ameliyatı sonrası oğullarının duymaya başladığını aktaran baba Bilgin, duyup, kendini ifade edebilmesi ile hırçınlığının yok olduğunu, şu an 15 yaşında olan Ege'nin normal...

"Mavi Bayrak"lı plaj sayısı 531'e ulaştı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, merkezi Danimarka'nın başkenti Kopenhag olan Uluslararası Çevre Eğitim Vakfının (FEE) 2022 Mavi Bayrak ödüllerine ilişkin değerlendirmede bulundu.


Kirlilik kaynaklı hastalıklar 2019'da 9 milyon can aldı

Çad ve Orta Afrika Cumhuriyeti 100 bin kişide yaklaşık 300 kirlilik kaynaklı hastalıklardan ölümle ilk sıralarda yer alırken, Brunei, Katar ve İzlanda 15 ila 23 ile bu konuda en düşük ölü...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Banu Alkan'ı şoke eden kız!

Görenleri ve hatta Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Banu Alkan’ı bile hayretler içinde bırakan, Banu Alkan’a ikizi kadar benzeyen 22 yaşındaki Melis Göz, OnurAkayMedya’dan Erkan Özbey’e konuştu....

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Görünmez hastalıkla başa çıkmanın yolları

Fibromiyalji, özellikle 20-55 yaş arası kadınlarda yaygın kas iskelet sistemi ağrılarının en sık nedenlerinden biri… Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Neslihan Kurt Oktay, toplumda pek bilinmediği ve belirtileri başka rahatsızlıklarla karıştırıldığı için “görünmez hastalık’’ olarak nitelendirilen fibromiyaljinin etkilerini hafifletecek önerilerde bulundu.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR