Yukarı
29

Emre Eş

Bu Eylül!

13 Eylül, 2014

   Bu Eylül, ne yaza benzer, ne de kışa...

   Biraz yazdan almıştır, biraz da kıştan çünkü.
 
  Geride sıcak yaz akşamlarını bırakmıştır, önünde giderek soğuyan, kısaldıkça kısalan günleri karşılamaya koyulmuştur... Solmaya yüz tutmuş her yaprak, dökülmeye başladıkça, Eylül epey uzaklaşmıştır artık yazdan.
 
  Bu yüzden Eylül, kasvetli aydır; bakarsınız yaza ait coşkular aniden silikleşir, 9 Eylül ile gurur duyarken, sanki kurtuluşa inat, 12 Eylül ile mahvoluruz! Kurtulduğumuz yerde esaretimiz boy gösterir! Gülüşlerimize darbe yapılır, kışlaşırız. Adı üstünde işte Eylül!
 
  Bu Eylül, çok da sevilen bir isimdir aynı zamanda... Her çocuk Eylül ismini taşımak ister. Ama her çocuk Erdal olmak ister mi bilinmez... Erdal Eren'in idama giderken yazdığı mektubu her okuduğumda gözlerim dolmakla kalmaz, şarıl şarıl dökülür yaşlar, işkence ederim gözlerime, kahrolurum. Bu Eylül çocuk yaşta aldı onu aramızdan, her ne kadar büyüttüyseler de yaşını!
 
  Yalnız Erdal Eren'e değil, 12 Eylül 1980 darbesinde işkencelerde ölenlere, sakatlananlara, asılanlara, mülteci kalanlara, üniversitelerden atılan hocalara ve yakılan kitaplara da üzülüyoruz elbet...


Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Sahtekar Sendromu’na yakalandı

Ünlü model, sunucu ve yeni moda tasarımcısı Alexa Chung 'Sahtekar Sendromu'na yakalandığını itiraf etti. Chung bunun çok da kötü bir şey olmadığını düşünüyor...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Öğrenciler için beslenme önerileri

Medical Park Tarsus Hastanesi’nde görev yapan Diyetisyen Özge Akar Özyaman, okul çağındaki çocuklar için beyni güçlendiren ve odaklanmayı artıran besinler olarak yağlı balık, brokoli, kuruyemiş, avokado, yaban mersini ve tam tahıllı ekmek öneriyor.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR