Yukarı
29

Emre Eş

Bu Eylül!

13 Eylül, 2014

   Bu Eylül, ne yaza benzer, ne de kışa...

   Biraz yazdan almıştır, biraz da kıştan çünkü.
 
  Geride sıcak yaz akşamlarını bırakmıştır, önünde giderek soğuyan, kısaldıkça kısalan günleri karşılamaya koyulmuştur... Solmaya yüz tutmuş her yaprak, dökülmeye başladıkça, Eylül epey uzaklaşmıştır artık yazdan.
 
  Bu yüzden Eylül, kasvetli aydır; bakarsınız yaza ait coşkular aniden silikleşir, 9 Eylül ile gurur duyarken, sanki kurtuluşa inat, 12 Eylül ile mahvoluruz! Kurtulduğumuz yerde esaretimiz boy gösterir! Gülüşlerimize darbe yapılır, kışlaşırız. Adı üstünde işte Eylül!
 
  Bu Eylül, çok da sevilen bir isimdir aynı zamanda... Her çocuk Eylül ismini taşımak ister. Ama her çocuk Erdal olmak ister mi bilinmez... Erdal Eren'in idama giderken yazdığı mektubu her okuduğumda gözlerim dolmakla kalmaz, şarıl şarıl dökülür yaşlar, işkence ederim gözlerime, kahrolurum. Bu Eylül çocuk yaşta aldı onu aramızdan, her ne kadar büyüttüyseler de yaşını!
 
  Yalnız Erdal Eren'e değil, 12 Eylül 1980 darbesinde işkencelerde ölenlere, sakatlananlara, asılanlara, mülteci kalanlara, üniversitelerden atılan hocalara ve yakılan kitaplara da üzülüyoruz elbet...


Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Oyuncu Sevinç Meşe’nin evi soyuldu

Miss Model of Turkey 2013 yılı birincisi Sevinç Meşe geride bıraktığımız pazartesi günü büyük bir kabusa uyandı. İlk olarak reklam filmleri ile oyunculuğa adım atan Sevinç Meşe, sonras...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Soğuk hava kalp krizi riskini artıyor

Kış mevsimi ile birlikte yaşanan soğuk havalara bağlı olarak kalp krizi riskinin arttığını belirten Op. Dr. Nüket Yoldaş, özellikle kalp hastalarının soğuk havanın etkisine maruz kalmamaları ve dışarıda vakit geçirirken kendilerini koruyucu önlemler almaları konusunda uyardı.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR