Yukarı
1

Sinan Kara

Ali Engin’e soralım; Siz, işçi dostu değil miydiniz?

21 Eylül, 2023

   Narlıdere Belediyesi’nde ilginç olaylar yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Sendika değiştirmek isteyen işçiler önce işlerinden atılmış, yapılan görüşmeler sonrasında tekrar işlerine geri alınmışlardı. Süreç içerisinde bir işçi kardeşimizin intihar etmeye kalkması, neyse ki vazgeçirildiğini de ayrıca belirtmiş olalım.

   Tabi olay burada bitmiyor.

   Bu işçiler ile birlikte birçok Belediye çalışanına, bazı bürokratlar tarafından mobbing uygulandığına dair şikâyetler var.

   Gerekçe ise; Bizim işaret ettiğimiz sendikaya neden tabi olmuyorsun!

   Ve bu şikâyetler yargıya da intikal etmiş durumda.

   Şimdi buradan Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’e seslenelim;

   Siz değil misiniz “Biz işçi ve emekçinin dostuyuz” diyen?

   Ve siz değil misiniz, 1 Mayıs kutlamalarında  “Emek en yüce değerdir. Emek ve emekçinin yanındayız” diyerek meydanlara çıkan.

   Ancak kulağımıza gelenler, bu iddialı sözleri boşa düşürüyor. Ancak yine de peşin hüküm kurmadan, objektif biçimde buradan soralım;

  -Bir bürokratınızın, Sendikal özgürlüğünü kullanan işçileri yaptırımlarla tehdit ettiğine dair yargıya başvuru var. Şayet iddia edildiği gibiyse, söz konusu bürokratın bu yaptığından haberiniz var mıydı?

   -Narlıdere Belediyesinde çalışan işçilerin, Anayasanın kendilerine tanıdığı özgür iradeleriyle, sendika seçme özgürlüğü var mı, yok mu?

  -Anlaşmanızın olduğu Sendika’dan yetkililer size gelip, bu işçilere müdahale edilmesi yönünde uyarı yaptığına dair iddialar doğru mu?

  Diyelim ve bırakalım.

  Şu ana kadar bu olaylarla ilgili açıklama yapmadığı için biz kendisine cevap hakkı tanıyalım. Bu sorulara umarım ki Sayın Ali Engin’in bir yanıtı olacaktır?

  Şunu da eklemeden geçmeyelim.

  Bu olaylardan kendisinin haberi var mı yok mu bilemiyorum ama ondan habersiz bürokratların bu tür işlere tevessül etmesi ne kadar mümkün?

  Şayet haberi olmadan Belediye’de bu tür olaylar olabiliyorsa, böyle bir durum daha acı ve düşündürücü olur…Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

İlhan Şeşen'den hayranlarını üzen haber: Kanserle savaşıyor

GRUP Gündoğarken’in usta sesi, yorumcu ve oyuncu İlhan Şeşen’den üzücü haber geldi. Usta müzisyenin akciğer kanserine yakalandığı ortaya çıktı. Bodrum’da yaşayan sanatçı bir süredir İstan...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Ramsay Hunt sendromu nedir, belirtileri neler?

Ramsay Hunt Sendromu (RHS), suçiçeği ve zonaya neden olan varicella zoster virüsünün (VZV) neden olduğu bir hastalık. Ramsay Hunt Sendromu, genellikle yüzün bir tarafında felç veya güçsüzlük, kulak ağrısı ve kulak kepçesi ve dış kulak yolunda döküntüye neden olur. Ramsay Hunt Sendromunun tedavisi, antiviral ilaçlar ve kortikosteroidler ile yapılır. RHS'nin çoğu vakada tedavi ile tamamen iyileşir ancak bazı durumlarda, yüz felci kalıcı olabilir.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR