Yukarı
401875

İstanbul bu hafta birçok etkinlikle sanatseverleri ağırlayacak

15 Nisan 2024 12:31

İstanbul bu hafta, geniş bir yelpazede birbirinden farklı etkinliklerle yerli ve yabancı sanatçıların katılacağı konser, sergi, tiyatro gösterisi ve performanslara sahne olacak.

İstanbul Devlet Tiyatrosunda (İDT) 15-20 Nisan'da "Bella Figura", "Bir Picasso", "Gölge Ustası", "Parmak", "Kontrabas" ve "Frankenstein (32 Kısım Tekmili Birden)" oyunları sahnelenecek.

"The Beatles ve Külkedisi Müzikali", "Kırmızı Küre" ve "Çöp Canavarı" çocuk oyunları da 21 Nisan'da İDT sahnelerinde minik izleyicilerin beğenisine sunulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatrolarında 17-20 Nisan'da "Sivrisinekler", "Sen İstanbul'dan Daha Güzelsin", "Ben Medea Değilim", "Bir Halk Düşmanı", "Komik Para", "Uçurtmanın Kuyruğu", "Yaftalı Tabut" ve "Zehir" gibi oyunlar tiyatroseverlerle buluşacak.

Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) 15 Nisan'da "Bu Bir Efsane Sarah Bernhardt", 17 Nisan'da "Hayrola Karyola" oyunları, 18 Nisan'da ise İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin "Carmen" operası sahnelenecek.

Zorlu PSM'de 16 Nisan'da "Timsah Ateşi", 17 Nisan'da "Toz", 19 Nisan'da "Aldırma Gönül", 20 Nisan'da "Balina" oyunları, Maximum Uniq Hall'de ise 15-16-17 Nisan'da "Kel Diva" oyunu tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

Konserler

Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda 18 Nisan'da Sinan Erşahin'in "The Soul Of Guitar" solo gitar, 19 Nisan'da Samara Joy, 20 Nisan'da ise CRR Türk Müziği Topluluğu ve CRR Senfoni Orkestrası'nın "Mahşerin Beş Piyanisti" konserleri müzikseverleri buluşturacak.

AKM Çok Amaçlı Salonda 16 Nisan'da İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu, Türk Telekom Opera Salonunda 19 Nisan'da İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konserleri verilecek.

Zorlu PSM'de 19 Nisan'da "Arctic Monkeys Tribute", 20 Nisan'da Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın (BİFO) "Büyüklerden Küçüklere Masallar" konseri İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.

Flüt virtüözü Şefika Kutluer, Hatay'daki depremzede öğrenciler için 17 Nisan'da İstanbul'daki Avusturya Kültür Ofisi'nde piyanist Hyun Sook eşliğinde resital verecek.

Devam eden sergiler

Hüsnühat ve seramik sanatından özel tasarım eserlerin yer aldığı "Esma-i Hüsna Koleksiyonu" sergisi, Büyük Çamlıca Camii Külliyesi'nde yer alan İslam Medeniyetleri Müzesi'nin giriş bölümünde görülebiliyor.

Sadberk Hanım Müzesi'nin "Maziden Atiye Zarafet" sergisi ise Abdülmecid Efendi Köşkü'nde ziyaretçilerini ağırlıyor.

İsmail Yiğit'in Lale Müzesi'ndeki "Lalenin Çini ile Dansı" sergisinde, sanatçı tarafından 41 yıl boyunca yapılan çini duvar süslemelerinin örnekleri ile Türkiye ve Japonya'nın milli sembolleri lale ve sakura çiçeklerine dair bir koleksiyon ziyaret edilebiliyor.

İstanbul Modern'de ise "Yüzen Adalar", "Ozan Sağdıç: Fotoğrafçının Tanıklığı", "Zamansız Meraklar" ve "Renzo Piano: Yerin Ruhu" sergileri izlenime sunuluyor.

TRT HABERYorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

14. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması sonuçlandı

1534 eser arasından Mehmet Akif Özdal’ın çizimi birinciliğe layık görüldü. Cumhuriyet’in özel ödülü ise Meksikalı sanatçıya gitti. Gazetemizin dünyaca ünlü karikatür sanatçısı Milas doğum...

Sir Paul McCartney, İngiltere'nin ilk milyarder müzisyeni oldu

Beatles'ın efsane ismi Sir Paul McCartney, servetini geçen yıl 50 milyon sterlin artırarak İngiltere'deki ilk milyarder müzisyen oldu. Efsanevi müzik grubu Beatles ile tanınan Paul McCart...


Üç Silahşörler ile Eclipse sinemalarda gösterime girdi

Alexandre Dumas’nın nehir romanı Üç Silahşörler (1844) sessiz sinema döneminden bugüne dek 40 kez sinemaya uyarlandı. George Méliès (1903), George Sidney (1948), Michel Audiard (1953), Ri...

Urartuların gizemli dünyası Van Müzesi'nde canlanıyor

Van Müzesi, başta Urartular olmak üzere Roma, Bizans, Selçuklu, Akkoyunlu ve Karakoyunlu ile Osmanlı dönemlerine ait ünik eserleri ve çağdaş mimarisiyle ziyaretçilerini ağırlıyor. Urartu ...


Roma dönemine ait oda mezarı gün yüzüne çıktı

Adıyaman'daki Tharsa Antik Kenti'nde yapılan kazı çalışmalarında, Roma dönemine tarihlenen oda mezar bulundu. Roma dönemine ait ve içerisinde kaya mezarı bulunan Kuyulu Köyü sınırlarındak...

Türkiye'nin en uzun süreli eylemi kitaba dönüştü: Cumartesi Anneleri: Galatasaray Meydanı'nda 1000 hafta

Türkiye'nin en uzun süredir devam eden eylemi, "Cumartesi Anneleri: Galatasaray Meydanı’nda 1000 hafta" adıyla kitaplaştı. Gazeteci Serdar Korucu’nun kitabında gözaltında kaybedilen 18 ki...


''Televizyonun artık böyle bir gücü yok''

Oyuncu, yönetmen ve komedyen Okan Bayülgen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın düzenlediği 38. Genç Günler Festivali'nde gençlerle bir araya geldi. Harbiye Muhsin Ertuğr...

77. Cannes Film Festivali’nden notlar

Bir tarafta George Miller’in yarışma dışı sunulan “Furiosa: A Mad Max Saga”sının son macerasını görmek ve Anya Taylor-Joy ile
birlikte kırmızı halıda boy gösterirlerken fotoğraflarını çek...


‘Gençliğin sesi: Bir ulus uyanıyor’

Oğuzhan Balcı’nın Kurtuluş Savaşı’ndan seçtiği portre ve konular üzerine bestelediği eser yarın CRR’de müzikseverlerle buluşacak. Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın saat 20.00’de “Bi...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Özge Yağız'dan suç duyurusu

Özge Yağız geçen günlerde ABD'nin ünlü internet sitesi TC Candler tarafından her yıl yayımlanan 'Dünyanın en güzel 100 kadını' listesine Türkiye'den giren üç isimden biri olmuştu.

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Korkutan rapor: Obeziteden ölümler yüzde 50 artış gösterdi

Yayınlanan büyük ölçekli bir rapora göre, kalp rahatsızlıkları ve felç gibi obeziteye bağlı hastalıklardan ölen insanların sayısı son 20 yılda yüzde 50 arttı. Türkiye de obezite oranı yüksek ülkeler arasında çıkarak endişe yarattı. 2000 yılında yüksek vücut kitle endeksi, kişinin ömrünü kısaltan 11. önemli risk faktörüydü.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR