Yukarı
407553

Biden'ın her hareketini planlıyorlar: 'Şimdi sahneye yürü'

09 Temmuz 2024 15:39

ABD'de başkanlık seçimleri yaklaşırken sağlık durumu tartışma yaratan Biden'ın sahneye inip çıkarken bile hareketlerinin tek tek planlandığı ve görsellerle Başkan'a gösterildiği ortaya çıktı.

ABD'de 5 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri öncesi en önemli gündem Başkan Joe Biden'ın sağlık durumu.

Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump'la karşı karşıya geldiği canlı yayındaki kötü performansı krize yol açan Biden'la ilgili yeni bir haber, ABD tarihinin en yaşlı Başkanı olan 81 yaşındaki Biden'ın sağlık durumuyla ilgili endişeleri daha da artırdı.

Axios'un haberine göre Biden, toplantı ve etkinliklerde odaya girip çıkarken bile detaylı ve resimli talimatlara ihtiyaç duyuyor. Biden için düzenlenen bir toplantının organizasyonunda görev alan bir kişi, Axios'a yaptığı açıklamada ABD Başkanı'nın her hareketinin önceden planlandığını aktardı. 

Biden'ın yardımcılarının Başkan için odaya nasıl gireceği, sahneye nasıl çıkacağı ve seyircileri nasıl karşılayacağı gibi detayları tek tek planladığı belirtildi.

Yayınlanan talimat belgelerinden birinde sadece "Sahneye yürü" yazması dikkat çekti. 

Kaynak, Biden'ın katıldığı bir bağış etkinliği için "Sanki NATO zirvesi gibi her hareketini planladılar. Başkanın odaya girip çıkarken bu kadar detaylı sözlü ve görsel talimatlara ihtiyaç duyması beni çok şaşırttı" dedi.

Beyaz Saray ise bu tür talimatların resmi etkinliklerde yaygın olduğunu, Başkan Yardımcısı Kamala Harris için de hazırlandığını ifade etti. 

TALİMATLARI İFŞA ETMİŞTİ

Biden 2022'de yardımcılarının toplantılarda kullanması için elinde tuttuğu hatırlatma notunu yanlışlıkla kameralara göstererek ifşa etmişti. Başkan'ın elindeki notta "Oturacaksın. Basın mensupları gelecek. 2 dakika brifing vereceksin. Katılımcılara teşekkür edeceksin. Odadan çıkacaksın" yazıyordu.

Biden, bir süredir fiziksel ve akıl sağlığı konusunda çeşitli iddialarla gündemde. Ancak Trump'la katıldığı televizyon programında konuşmakta zorlanması ve sık sık yaşadığı kafa karışıklığı, kendi partisinde bile "Seçimden çekil" çağrılarına yol açmış durumda.

SözcüYorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Gazze saldırılarında ölen sporcu sayısı açıklandı

Han Yunus Futbol Kulübü kalecisi Ebul Arac, İsrail ordusunun dün Gazze Şeridi'nde yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı ve daha önce "güvenli bölge" ilan edilen Han Yunus kentinin El...

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye kritik ziyaret

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre; söz konusu ziyaret, son 2 hafta içinde Suudi Arabistan'dan Türkiye'de bakan düzeyinde gerçekleşen 3'üncü ziyaret olacak. Temmuz ayının ilk h...


Dünyada en büyük insani krizin yaşandığı ülke

Sudan, ordu ile paramiliter Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) arasında 15 aydır süren çatışmalar nedeniyle dünyanın en büyük yerinden edilme ve açlık krizini yaşamaya devam ediyor. Çatışmalar...

İç içe geçmiş iki galaksi görüntülendi

ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve Kanada Uzay Ajansı (CSA) ile ortak çalışmasının ürünü olan James Webb Uzay Teleskobu, 326 milyon ışık yılı uzaklıkta, ma...


Çin'den NATO'ya Rusya tepkisi

Vang, NATO'nun, "Çin'in Rusya'nın savunma sanayisini önemli ölçüde desteklediği ve Rusya'nın Ukrayna'daki askeri eylemlerini mümkün kıldığı" yönündeki açıklamalarına karşı çıktı.

ABD'nin yardım fiyaskosu: Tamamen kaldırılacak

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, basına yaptığı açıklamada, Gazze'ye yardım ulaştırmak için yüzer limana artık ihtiyaç duyulmadığı için tamamen kaldırılacağını söyledi. Kesin ...


Japonya’da toprak kayması: 3 kişi kayboldu, 22 bin kişiye tahliye uyarısı yapıldı

Japonya’da şiddetli yağış nedeniyle meydana gelen toprak kaymasının ardından 3 kişiden haber alınamadığı açıklandı. Bölgede bulunan 22 bin kişiye ise tahliye uyarısı yapıldı.

İngiltere’de kıyıya vuran balina sürüsünün tamamı öldü

İngiliz Dalgıçlar Deniz Yaşamı Kurtarma Ekibi (BDMLR), hayatta kalan son 12 balinanın da durumlarının kötüleşmesi nedeniyle ötenazi uygulanarak öldürüldüğünü ifade etti.


Japonya'dan NATO'ya çağrı

Japonya Başbakanı, NATO ile güvenlik alanında daha geniş bir işbirliği hedeflendiğini duyurdu. Kişida, Japonya Deniz Öz Savunma Kuvvetlerinin (MSDF), Avrupa-Atlantik bölgesinde NATO birli...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Nuri Alço, kornea nakli oldu

YEŞİLÇAM’IN usta oyuncularından Nuri Alço, kornea nakli ameliyatı geçirdi. Alço, akıllı mercek takılması için İstanbul Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gitti. Oyuncuya yapılan...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

'Yaz Covid'i': Yeni FLiRT varyantlarıyla ilgili neler biliniyor?

Dünya Sağlık Örgütüne göre FLiRT adı verilen yeni bir Covid-19 varyant grubu dünya çapına baskın hale geldi. Belirtileri neler, ne kadar yaygın? Dünya Sağlık Örgütüne göre (WHO) FLiRT adı verilen yeni bir Covid varyant grubu dünya çapına baskın hale geldi.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR