Yukarı
12

Mehmet Atak

İftiraya uğrayan Köpek, BOJİ

21 Kasım, 2021

   “Camileri bombalayacaklar…”

   “Devletin gizli bilgilerini yabancılara sattılar…”

   “28 Şubat’ta darbe yaptılar…”

   “Camilerde içki içtiler…”

   “Bana suikast yapacaklar, ordumuz bağırsaklarını temizliyor…”

   “Ergenekon, Balyoz, Casusluk, Gezi, Amirallere suikast…”

   “Deri ceketli yaklaşık yüz kişi üstüme çişini yaptı…”

   Ve iftirada zirve:

   “Metroya kakasını yaptı…”

   İftiraya uğrayan bu sefer bir köpek, adı Boji.

   İstanbul’da her gün metroyla gezdiği için kendisine Boji adı verilmiş. Boji; “metro ve metrobüslerde tekerleklerin hareketini sağlayan bölüm” demekmiş. Adı da, hep boji bölümünde uyuduğu için verilmiş, çok da yakışmış.

   Boji bazen günde 29 durak gezen, seyahat kurallarına vakıf, başkalarının hakkına saygı gösteren, insanlara iftira etmeyen, haram yemeyen gezgin ve günahsız bir canlı, bir saygıdeğer köpek.

   İstanbul Büyükşehir Veteriner Müdürlüğü, herkes tarafından çok sevilen Boji’ye sahip çıkmış, sağlık kontrollerini yapmış. Yaptığı seyahatleri takip edebilmek için Boji’ye bir çip yerleştirilmiş. Bir uygulama ile herkes Boji’nin seyahatlerini takip edebilir hale gelmiş.

   Bu sevgi ortamını çekemeyen malum çevrelerden biri, ‘Boji buraya pisledi’ diyebilmek, Belediye’yi suçlayabilmek için cebinde getirdiği pislik parçasını metronun koltuğuna koyarken kameralara yakalanmış. Ey insanoğlu, ne ara bu kadar alçaldın?

   Aslında şaşmamak lazım, bu ülkenin kahramanlarını iftirayla zindanlara atan zihniyet, ağzı var dili yok, kendini savunamayacak bir hayvana ne yapmaz.

    Boji bir gezgin, barışsever bir centilmen, iftiraya uğramış bir köpek. Sizlerden rica ediyorum, bundan sonra hakaret etmek istediğiniz kişiler olursa onlara sakın “köpek” demeyin. Onlara “köpeğe bile iftira edebilen insan” deyin. Çünkü hiçbir köpek bu iftiracılar kadar alçak olamaz.

   Boji’nin kısırlaştırıldığına üzüldüm, keşke toplumumuzda savunmasız bir köpeğe iftira edebilecek kadar alçalabilenler değil de,  Boji gibiler çoğalabilse.

   Sağlıkla kalın.Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Aşkın Nur Yengi: Bu maaşla emekli olamam

"10 bin TL ile yaşamak zorunda kalırsam emekli olamam" diyen şarkıcı Aşkın Nur Yengi, mesleğini yapmaya devam edeceğini söyledi. Bir zamanlar vokalistliğini yaptığı Sezen Aksu'nun son dön...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Ağız kanseri teşhisinde lolipop yöntemi

Araştırmacılar lolipopun ağız kanseri teşhisini hızlandırabileceğini, hatta sigara içen veya çok miktarda alkol tüketen kişiler gibi en fazla risk altında olan kişilerde tümör taraması için kullanılabileceğini umuyor.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR