Yukarı
133083

CHP MYK'dan Şok Karar

14 Şubat 2014 18:05

Cumhuriyet Halk Partisi ülke genelinde partinin güçlü olduğu il ve ilçe başkanlıklarına bugün gönderilen bir karar yazısı şok etkisi yarattı. CHP Genel Merkezi'nden gelen bir yazı ile listelerin CHP MYK tarafından düzenleneceği tüm örgütlere bildirildi.

Tüm ilçelerde belediye başkan adayları kesinleşirken, Belediye Meclis Üyeliği listeleri heyecanı yaşayan CHP'liler bu yazı ile sarsıldı.

Bu düzenlemenin anlamı; İl Başkanlığının görevini CHP MYK'sı üstlenmiş oluyor ve aynı zamanda YSK'ya listeleri ulaştırma görevi İl ilçe ve Başkanlıklarıından alınıyor. Tüm örgütlerde şok etkisi yaratan bu tebliğ ile ikinci bir krizin başladığı da net olarak görüldü.

Belediye Başkan Adayları belirleme süreçlerinde büyük yara alan özellikle CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın, bu tebliğ ile iyice görevsizleştirildiği ve istifaya zorlandığı iddia edildi.Yorumlar

 • Bu ülkede en tehlikeli parti CHP dir. Allah bizi bu partiden kurtarsın.. Bana Atatürkün partisi falan demeyin bu parti Atatürke katil bile dedi..
  Can Sozer
  20 Ekim 2016 04:06
 • CHP artık freni patlamış kamyon gibi, MYK kendi çıkarları uğruna ikide bir devrilme risiki olduğu halde keskin virajlar alıyor,yokuşa aşağı kontrolsüz şekilde gidiyor ama bunun halka yansıması dik yokuşa doğru tırmanmak gibi. Ynai CHP'nin AK Partinin olumsuzluklarına karşı partiye ve halka yansıyacak girişimler yerine kendi çıkarlarına yönelik rantcı ve ticari yatırımları 30 Mart'tan sonra iflas edecek ve CHP'de yeni bir hesaplaşma başlayacak.
  Hacı Külyutmaz
  20 Ekim 2016 04:06
 • Niçin kaybediyoruz birlik olunması gereken yerde tabanı birleştiren tüm unsurları kaldırıyorsunuz yörede calışacak insanları b izler tanıyoruz onada bizler karar verelim.Bukararla kaos yaratıp insanları küstürerek diger partilerin kazanmasına zemin hazırlanıyor.yazık oluyor partimize cok üzülüyoruz.toparlanmakta yarar var.
  metin akçay
  20 Ekim 2016 04:06
 • İzmir Konak'ta %70 le başkanlığı almak varken %50 ye düşürdünüz SemaPektaş hanımefendiyle, nedir bu ısrarcılık İzmir kaybederse buna sebeb olanlardan hesabı sorulur.Yerel seçimlerde bunlar olursa genel seçimde umudumuz iktidar olmak derken bizleri ürkütüyorsunuz nedir bölüşülemiyen nedir bu paylaşılamıyan anlamakta zorlanıyorum.
  Nefise Dalaman
  20 Ekim 2016 04:06
 • sayın genelbaşkanım kuşadasına özerkayalıyavermekle çokbüyük hatayapıldığına kanatındyım özerkayalıya fazlatanıyan yokparti içinde hiççalışmasıyok böylece akpartiden enginberber oğluna ekmeğine yağsürmek gibibirşey oldubu parti üyesi olarak benim görüşüm buyönde saygılarımla
  izzet dayık
  20 Ekim 2016 04:06
 • Seçimlerde taban olarak görev biz örgüte veriliyor.Afiş as broşür dağıt.çalış çabala sandığa sahip çık oy ver Ama belediye başkanını genel merkez belirlesin.Bakalım sandık görevlisi bulabilecekmisiniz.Bulsanızda benim başakn seçmediğim belediye başkanının sandıktaki oylarına neden sahip çıkacağız bunuda anlamış değilim
  YAVUZ GÜNGÖR
  20 Ekim 2016 04:06
 • Sevgli genel başkan seçimleri her halde genel merkezin kazanacağını zannediyor.ama örgüt tabanını hiçe saymak örgütü ayak paspası gibi görerek millet vekilleri,MYK.Parti meclisi,Genel merkez olarak her olup biteni ve yetkileri kendilerinde görüyorlar.ama Karanlık günlerden aydınlığa çıkacakken akp nin ve adnan keskinin,Büyük şehir belediye başkanlarının tuzağına düşürdüler ATATÜRK ün Partisini biz emekçilerin partisini.Biz örgüt olarak hiç bir beklentisi olmadan gece gündüz demeden çalışarak mücadele ederek ülkemizde özgürlüklerin insan haklarının emeğin hiçe sayıldığı bu dönemde CHP yi büyütmek yerine böl parçala taktiği ile yönetmeye hiç ama hiç kimsenin hakkı yoktur.gün gelir bu günlerin hesabıda sorulur.
  yavuz güngör
  20 Ekim 2016 04:06
 • Bence meclis üyeliği nin kaldırılması daha hayırlı olur.
  ferhat ATILGAN
  20 Ekim 2016 04:06
 • ANLAŞILAN PARTİ TABANSIZ YOLA ÇIKMAYI DÜŞÜNÜYOR AYAKLARI OLMAYAN BAŞ NASIL OLUR BİLMİYORUM.. .
  TÜLİN KARAKULLUKÇU
  20 Ekim 2016 04:06
 • Bence yerinde bir karar burada kimin daha dürüst ve daha çalışkan olduğuna bakılarak karar verilirse doğru bir karar olur ama bunun dışında bir karar alınırsa çok yazık ederler.
  alaaddin
  20 Ekim 2016 04:06
 • PARTİMİZ İÇİN HAYIRLISI NEYSE O OLSUN İKTİDARI KAZANALIM SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE MÜCADELE EDELİM. ÇOK ÇALIŞALIM ÇOK.
  VEYSEL KARABIYIK
  20 Ekim 2016 04:06
 • hani demokrasi hani insana saygı anlaşılan hoca efendiden alınan icazet ile partiyi bitirme oyunlarıoynanyo siz partilileri çantada keklikmi sanıyorsunuz bana saygısı olmayana na saygı duyarım nede oy veririm alın partiyi başınıza çalın kişisel çıkarlarınız uğruna partiyi bitirdiniz yazıklar olsun UYAN ATAM UYAN kurduğun partiyi ne hale getirdiler sahte demokratlarla çakma atatürkçüler emeklerim haram olsun zehir zıkkım olsun bakalım otuz mart akşamından sonra kaçacak yer bulabilecekmisiniz
  cezayir kavadar
  20 Ekim 2016 04:06
 • Lütfen aklinizi basiniza aliniz, ya yeter AKP ülkeyi talan ediyor siz hala CHP yönetimi olarak akli basinda hareket etmiyorsunuz yaziklar olsun sizee.
  okan duran
  20 Ekim 2016 04:06
 • binlerce insanı işinden gücünden ettiniz sandığa gönderdiniz sonuç genel merkez karar verecek diyorsunuz belliki ön seçimden çıkan meclis üyesi adaylar aziz beyin hoşuna gitmemiş yani emir kulu değilmiş bilmem anlatabildimmi?? lakin meclis üyesi adaylar susmayacaklar gereken dersi aziz beye ders verecekler sanırım azız bey kendine yakın olan belediye başkan aday adaylarını meclis üyesi yapacak pazarlıklar bu doğrultuda???
  salih erkek
  20 Ekim 2016 04:06
 • cok saglıklı bır karar bu sekılde tartısmalarında onune gecılmıs olur...
  seyhan ozcıvı
  20 Ekim 2016 04:06
 • bu arada sayin aziz koca oglunu da kiniyorum 20 yildir kadikoyde baskanlik yapiyon ne yaptin gecen aksam aciklama yaptin neymis gezi olaylarini kadikoyden biz karsiya gecirdik kardesim yenilik gelsin gelenlerede siz yardinyardimci olacaksinizki biz chp yiz demeliyiz
  bayram bozkurt
  20 Ekim 2016 04:06
 • siz ne yapmaya calisiyirsunuz bize aciklayin bizde bilelim bilelimki yanlis bisey yapmayalim yoksa aksi halde.dusunmemiz gerekecek
  bayram bozkurt
  20 Ekim 2016 04:06
 • bana göre tamamen partinin içine etiler yazıklar olsun eşki hastalıklar baş gösterdi.Zaman birlik ve beraberlik günü ama bakıyorum her kes diktatörleşti
  Mehmet Kaplan
  20 Ekim 2016 04:06
 • Buca Belediyesi Meclis Aday Adayı olarak yaşamış olduğum son derece nahoş bir durumu paylaşmak istiyorum. Aday adayları için 08.02.2014 cumartesi tarihinde yapılan ön seçimlerde adımın sandıkta ve oy pusulalarında ERHAN olarak yazılmış olması beni ve bu duruma şahit olan bir çok kişiyi hayretler içinde bıraktı. Genel merkez tarafından yapılan bu kabul edilemez hata hem beni zor durumda bırakırken hem de CHP Genel Merkezin ne kadar rahat çalıştığını ne yazık ki göstermiş oldu. Gerekli şikayetimi aynı gün genel merkeze ilettim. Ancak şu ana kadar hiçbir cevap gelmedi. Beni haksız bir yarışın içine sürüklemelerini, şikayetimin halen cevapsız kalmasını, genel merkezin rahatlığını anlayamıyorum. Yaşamış olduğum bu tatsız durumla ilgili, merkezin kötü niyetli olarak bile isteye hareket ettiğini hiç mi hiç düşünmek dahi istemiyorum. Yılların siyasetçisi olan dostlarıma bile "YOK ARTIK" dedirten bu tatsız durumun en kısa sürede adilane bir tutumla cevaplanacağına dair halen ümidimi kaybetmemekte direniyorum. Direnişim partimize olan yüksek sadakatimden olup, yürekten inancımın inşallah merkez tarafından sarsılmayacağı hayırlı bir netice almam dileğiyle... Saygılarımla, Erkan Çiçek Buca Belediyesi Meclis Aday Adayı 0532 683 4541 Partimizin Genel Sekreteri Sayın Birgül Tamaylıgil tarafından dikkate alınması ricası ile...
  Erkan Çiçek
  20 Ekim 2016 04:06
 • AZİZ KOCAOĞLU CHP REST CEKMIŞ ASIL BIZ SANA REST CEKIYORUZ ,GİT ARTIK .KIMSE SENI İSTEMIYOR.SADECE CHP KAZANSIN DIYE OY ALIYORSUN.HALA ANLAMADINMI
  billur özateş
  20 Ekim 2016 04:06
 • ya biktım bu partinin sorumsuzca davranmasındn nedirkardeşim buya 45 gun kalmış halen birakın listeleri daha daylar belli olmamış bu ne ya.dogdum dogalı bu partiliyim ama tak dediya.
  ORMAN KARAHAN
  20 Ekim 2016 04:06
 • DEMOKRAT KÖKENLİ OLUP KAÇ DÖNEMDİR,OYLARIMIZ HEP SİZE İDİ ARTIK TOPARLANIRLAR YANLIŞ YAPMAZLAR DEDİK LAKİN YANLIŞIN EN BÜYÜĞÜNÜ ŞİMDİ EN OLMADIK ZAMANDA YAYPTINIZ VE HALA ISRARLA DEVAM EDİYORSUNUZ ADAMLAR MALI GÖTÜRÜYOR VEYA GÖTÜRDÜ ÇIT ÇIKMIYOR .<NEDEN ACABA <SEÇİME ÜÇ KALA DARMADAĞIN ETTİNİZ HERYER TOZ DUMAN < BÖYLEMİ SEÇİMİ ALACAĞIZ BUGÜN EN ÇOK BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VARKEN KLASİK CHP İÇ KAVGASINI YARATTINIZ BUGÜN OLMAMALIYDI GERÇEKTEN BİZ YORULDUK KİME NEYE GÜVENECEĞİMİZE YAŞADIKLARIMIZLA YAŞATTIKLARINIZ,ABONDONE ETTİ BİZİ....BÜTÜN BUNLAR OYA GİBİ YAVAŞ YAVAŞ İŞLENEREK MATEMATİĞİ EN İNCE DETAYINA KADAR HESAPLANARAK ÇOKTAN YAPILMALIYDI BUGÜN DEĞİL.SEÇİME ÜÇ KALA KIRA DÖKE DEĞİL BEN ÇOOOOOK ÜZGÜNÜM SEÇİMİ ALAMIYACAĞIMIZA VE VATANIMIZI ÇOK KARANLIK GÜNLERE TESLİM ETTİĞİNİZ İÇİN LÜTFEN DAHA BAŞKA YANLIŞLAR YAPMADAN TOPARLANMA DİLEĞİ İLE .....SEVGİLER.
  BAHRİYE ÖZMERİÇ
  20 Ekim 2016 04:06
 • iyi olmuş antalya merkez i de kapsasın
  hasan çelik
  20 Ekim 2016 04:06
 • Doğru Bir kARAR.
  eren
  20 Ekim 2016 04:06

Yorum Ekle


Diğer Haberler

HDP Bursa İl Başkanı tutuklandı

Bursa'da, HDP İl Başkanı Yüksel Akgün'ün de aralarında bulunduğu 6 kişi, PKK propagandası yaptıkları iddiasıyla tutuklandı.

Başbakan’dan TEOG açıklaması

Başbakan Yıldırım Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yılı Açılışı ve Fahri Doktora Tevdi Töreni'nde konuştu. Yıldırım, TEOG sonrası yeni sistemin 1 hafta içinde paylaşılacağını duyurdu.


ETİ’nin onursal başkanı vefat etti

Eti Şirketleri Onursal Başkanı Firuz Kanatlı (85) Eskişehir’de tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.

MHP'de istifa furyası durmuyor!

Kayseri’nin Sarız İlçesi'nde 126 kişi, üyesi bulundukları MHP’den istifa ettiklerini açıkladı. MHP Sarız eski ilçe Başkanı İbrahim Şimşek, ilçede arkadaşları ile birlikte MHP’den istifa e...


Özdağ'dan hükümete Türk askeri uyarısı

Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, Somali'de gerçeklieştirilen bombalı saldırının hedefinin Türk büyükelçiliği ve Türk askeri birliğinin olduğu yönünde iddiaların konuşulduğunu kaydederek...

MHP'den Davutoğlu'na bir cevap daha

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Devrik Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Devlet Bahçeli arasında yaşanan polemiğe dahil oldu. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı C...


AKP’den şoke eden bir istifa daha

AKP Gaziantep Kadın Kolları Başkanı Filiz Üzücü, genel merkezin talimatı doğrultusunda görevinden istifa etti. Son yaptığı toplantıda çalışma arkadaşlarıyla vedalaştığı öğrenilen Üzücü’nü...

Cumhuriyet ve SÖZCÜ'ye keyfi yasak

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Turkuvaz adlı mağazalarda muhalif gazetelerin sattırılmamasını "Halkın haber alma hakkı engelleniyor" diyerek eleştirdi.


Terör örgütü yandaşı öldürüldü

Tunceli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Ovacık İlçesi kırsalında, Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'nca dün bir operasyon başlatıldığı belirtildi. Bir grup terör örgütü mensubunun ...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Ortaç ve Karaduman davası bilirkişide

Ünlü Aranjör Emrah Karaduman parçasını aranje ettiği halde ücretini alamadığı iddiasıyla Serdar Ortaç'a 19 bin TL'lik tazminat davası açmıştı. Duruşmada tanıklık yapan Ortaç’ın 20 yıllık ...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

İş yerinde hayır demesini bilin!

SÜREKLİ çalan telefonlar, cevaplanması gereken mailler, hazırlanması gereken dosyalar, toplantılar ve yetiştirilmesi gereken işler derken ofisteki stres, insan psikolojisini etkiliyor. Yoğun tempoda çalışan insanların günün çoğunluğunu işyerinde geçirmesinin olumsuzluklarından bahseden Uzman Psikolog Melda Yakupoğlu insanların iş yerinde stresle etkili bir şekilde baş edemediklerinde tükenmişlik sendromları yaşayabildiğini ifade etti.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR