Yukarı
189432

Delege seçimlerinde 4.hafta heyecanı

30 Eylül 2017 09:36

EGENİNSESİ / KERİM UĞUR - CHP İzmir’de mahalle delege seçimlerinde 4’üncü haftaya gelindi. Bazı ilçeler seçimleri tartışmasız tamamlarken, bazı ilçelerde yaşanan tartışmalar ve kavgalar parti içinde eleştirilere neden oldu.

İzmir’de delege seçimleri tüm hızıyla devam ediyor. Seçimlerin 4’üncü haftasında yine bazı mahallelerde tek liste kararlılığı devam ederken bazı ilçelerin mahallelerinde iki liste rekabeti heyecanı doruklara çıkartıyor. Seçimlerin 4’üncü haftasında Bornova, Buca, Foça, Gaziemir, Karabağlar ve Karşıyaka’da üyeler sandık başına gidildi.

KARŞIYAKA BAHÇELİEVLER'DE MUHALİFLER GALİP

Karşıyaka ilçesinde gözler bugün Bahçelievler Mahallesi’ne çevrilmişti. İki muhalif grubun ortak hazırladığı sarı liste Bahçelievler de galibiyet elde etti. Seçim de sarı liste 262 oy alırken rakibi Beyaz liste ise 180 oyda kaldı.

Kazanan sarı listede Sarı liste ise; İl yöneticisi Dilek Bilgin Meclis üyesi Adem Şahin, Işıl Çoban, Seydi Önder, Vahdettin Batmaz, İsmail Horoz, Hüseyin Çoban, Sinan Demir, Mine Örgün, Tuğçe Varlık, Süleyman Horazcı, Melihat Çiftçi, Meliha Gayretli, Ali Eroğlu, Kazım Ertik, Saadet Özdemir, Hüseyin Başer, Nazım Topgül, İbrahim Naki Avşar, Ümmünaz Arıgümüş, Dilek Demirbaş, Emine Kamalı, Yunus Baki, Sedar Karabel, Semiha Yıldız, Metin Toker Umut, Cüneyt Demirbağ, Alev Ustan, Berna Bağ, Mustafa Onurtan, Sedat Kılıç, Cemal Topçu, Betül Baş, Buket Sezgin ve Merih Seven yer aldı. 

​Mevcut yönetimin karşısına bir çok mahallede muhalif liste ile çıkan Karşıyaka Eski Belediye Başkanı Cihan Türsen,  “Delege seçimleri hazırlık sürecinde partimizle ilgili endişelerimizi, önerilerimizi ve tavrımızı üyelerimize anlattık. Bugün ve yarın Karşıyaka’da gerçekleştirilecek seçimlerde düşünceler, endişeler ve partililerimiz yarışacaklar. Bu hafta ki seçimler genel de çift liste şeklinde olacak. Tek liste olanlarda atanan delegelerden değil mahallelerinde uzlaşan isimlerden oluşacak. Demokratik bir yarış dilerim belediye olanakları, araçları ve ekipleri ile gölgelenmez” temennisinde bulundu.

Mustafa Kemal Mahallesinde beyaz liste galip geldi

Kırmızı ve Beyaz listelerin yarıştığı Mustafa Kemal Mahallesinde ilçe yönetiminin desteklediği beyaz liste 108'e 67 oy ile sandıktan galip çıktı. Beyaz listede meclis üyesi Deniz Aydoğan, Nurcan talan, Yasemin Ataş, Atalay Düzgün, Alper Savcı, Bülent Odabaşı, İsmail Demirtaş, Olcay Cenik, Şahin Kaya, İzzet Zeki ve Ali Altun, muhalefetten oluşan kırmızı listede ise İsmet Ateş, Kazım Ünlü, Emine Güvendi, Mustafa Küçük, Fehmi Yılmaz, Cavidan Eraykutlar, Gülten Çınar, Nevin Kılıç, Gülnaz Ünal, Burak Güven ve İbrahim Güneş yer aldı.

Nergiz'de muhalifler kazandı

Nergiz Mahallesi’nde yaşanan çift listeli yarışta muhaliflerin Mavi listesi 115 oy alarak kazandı. Listede yer alan isimler ise şöyle: Hasan Koray Yıkar, Türker Türkoğlu, Ali Çavdar, Bedriye Keskindikkırıç, Emine Ruhan Özcan, Uğur Demir, Kaan Bayer, Kamer Demikkıran, Ezgi Hacıoğlu, Saliha Ersöz, Birol Aydemir yer aldı. 

Mavişehir'de çoğunluk sağlanamadı

3 listenin yarışması beklenen Mavişehir delege seçimlerinde muhalifler tek liste de birleşmesiyle Turuncu ve Pembe listeler yarıştı ancak Sandıklar 13:00 itibariyle kapandı. Seçim sonuçlanamadı. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 1 Ekim Pazar günü (Yarın) sandık tekrar kurulacak. 

İmbatlı'da ve Demirköprü'de tek listeli seçim yapıldı

6 delege seçilen İmbatlı Mahallesi’nde tek liste çıktı. Geçtiğimiz günlerde Bayraklı’nın Emek Mahallesi’nde gerçekleşen seçimde İlçe Başkanı Cemalettin Alper’den tokat yediğini iddia eden ve suç duyurusunda bulunan Bülent Ermeş ile Gürcan Bayrak, Mustafa Kaleli, Mukaddes Öztürk, Günay Türer, Hayati Doğan delege seçildi.

Öte yandan Seçimin tamamlandığı tek listeli Demirköprü'de, Beyaz Liste'de yer alan Fikret Ocak, Hülya Albuz, Binnaz Tokmak, Fatma Didar, Ayhan Özsepet, Cevat Yılmaz, Tamer Gazioğlu delege seçildi.

BUCA

Buca’da bugün Şirinkapı, Laleli, Güven ve Çağdaş mahallelerinde sandıklar kuruldu.

Çift liste heyecanının yaşandığı Çağdaş Mahallesinden galibiyet beyaz listenin oldu. 4 oy farkla kazanan beyaz liste de Timur Yıldız, Onur Kardeş, Ferhat Yıldırım ve Sevinç Hürmeydan yer aldı.   

Şirinkapı, Laleli ve Güven Mahallelerinde ise tek liste ile seçim gerçekleştirildi.  

 

FOÇA’DA ÇARŞAF LİSTE

Foça’da delege seçimleri bugün gerçekleştirilen seçimlerle başladı. İlçenin tüm mahallelerinde seçimler çarşaf liste yöntemiyle gerçekleştirilecek.

Foça’da bugün Ilıpınar, Yeniköy, Cumhuriyet, Fatih, Kozbeyli mahallelerinde seçimler başlayacak.Gerçekleşen seçimlerde Ilıpınar'da 3, Yeniköy'de 2, Cumhuriyet'te 4, Fatih'te 3, Kozbeyli'de 3 delege çıktı. 

Çarşaf liste yöntemini Egenin Sesine değerlendiren CHP Foça İlçe Başkanı Günal Biçer, "Foça'nın bir farklılığı var. Çarşaf liste ile seçimlerimizi yapıyoruz bizim için çok önemli 30 yıldır yerelde iktidar olmamızın önemli ana unsurlarından biri üye arkadaşlarımız bireysel olarak üye olabiliyorlar ve üyelerimizden oy istiyorlar. Bu zamana kadar kaliteli bir seviye de oldu seçimlerimiz bugün itibariyle başlayacak foçamıza hayırlı olmasını diliyoruz" dedi. 

KARABAĞLAR’DA SEÇİMLER SONA ERDİ

Karabağlar ilçesinde delege seçimlerinin sonuna gelindi. Karabağlar da seçimler bugün gerçekleştirilen Cennetçeşme, Gazi ve Devrim mahallelerinde yapılan seçimlerle sona erdi.

Cennetçeşme'de ilginç seçim

61 seçmenin bulundğu Karabağlar Cennetçeşme Mahallesinde ilginç bi seçim yaşanıyor. Tek ismin delege olarak çıkacağı yarışlara 3 isim aday oldu. Ancak son dakika da seçimlerden Dağıstan Okulmuş çekildi ve Bülent Çağlı ile Dönem Pasdemir yarışa girdi. Pasdemir seçimi 27 oy alarak kazandı.

GAZİEMİR’DE İLK KEZ OY KULLANILACAK

Foça’da olduğu gibi Gaziemir’in mahallelerinde de delege seçimleri bu hafta sonu ilk kez başlıyor. Gaziemir’de bugün  Aktepe, Emrez, Fatih, Menderes, Atatürk, Hürriyet ve Dokuz Eylül Mahallelerinde seçimler akşam saatlerinde yapılacak. Bugün tüm mahallelerde tek liste ile seçime gidilecek.

Öte yandan İzmir'de bugün sandık kurulacak diğer ilçeler ise şöyle;

Çeşme Musalla Mahallesi

Dikili; Gazipaşa

Ödemiş; Zafer, Hacıhasan, Kemer, Yılanlı, Su çıktı, Artıcak, Kemenler, Mescitli, Emirli

Tire; Dibekçile, Çeliközü Kburun, Yamandere, Çallık, Karacaali, Duatepe, Çukurköy, Kaplan. 

 

 ( Ayrıntılar geliyor)Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Tütün ihracatçılarının yeni Umur oldu

EGE Tütün İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Ömer Celal Umur seçildi. Ege İhracatçı Birlikleri'nde yapılan Ege Tütün İhracatçıları Birliği Genel Kurulu'nda Ömer Celal U...

Menemen'de faciadan dönüldü

İZMİR'in Menemen ilçesinde inşaatta kurulu bulunan kule vinç, ucundaki yük halatının kopması üzerine devrildi. Vincin öğrenci servisinin geçişinden 30 saniye sonra devrilmesi, olası bir f...


Uçurtmalar Ödemiş Belediyesi’nden

Ödemiş Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 29 Nisan Pazar günü Uçurtma Şenliği düzenliyor.  Katılımcılara belediye tarafından uçurtma dağıtılacak...

Bergama'da güneş enerji santrali kuruluyor

Bergama Belediyesi köy tüzel kişiliğinden mahalleye dönüşen Sarıcalar köyünde yaklaşık 20 bin metrekarelik alana “Güneş Enerjisi Santrali” (GES) kuruyor. Böylelikle Bergama Belediyesi’nin...


Gaziemir Mabel’le coştu

21. Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği’nin 5. gününde sahneye çıkan Mabel Matiz, şarkılarını alanı dolduran genç hayranlarıyla birlikte seslendirdi. Albümleriyle müzik dünyasına damga vu...

Barış fidanları

‘Çevre’ temasıyla düzenlenen 21. Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği’ne katılan çocuklar Dünya Çocukları Barış ve Dostluk Ormanı’nda barışı temsil eden zeytin fidanını toprakla ...


Freni boşalan beton mikseri devrildi

İZMİR'in Ödemiş İlçesi'nde, baraj inşaatında çalışırken freni boşalarak devrilen beton mikserinin altında kalan 2 işçi hayatını kaybetti. Kaza, bugün saat 14.30 sıralarında Horzum Yayl...

32 göçmenle yakalanan insan taciri tutuklandı 

İzmir'in Çeşme ilçesinin girişinde durdurulan bir araçta, 32 kaçak göçmenle yakalanan insan taciri tutuklandı.  Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Kaçakçılık ve Organize S...


Selçuk Yöntem 7 yıl sonra sahnedeydi

Usta oyuncu Selçuk Yöntem, yedi yıl aradan sonra yeniden tiyatro sahnesine çıktığı ‘Benim Adım Feuerbach’ oyunuyla İzmirli tiyatroseverler ile buluştu. Konak Belediyesi’nin Selahattin Akç...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

İlhan İrem’den seçim paylaşımı!

Sanatçı İlhan İrem, Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile ilgili anlamlı bir paylaşımda bulundu. Sanatçı İlhan İrem, 24 Haziran’da gerçekleşecek seçimlerle ilgili Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenli...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Tüyleri sanıldığı kadar zararlı değil

Eskişehir Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Mehmet Kızılinler, evcil hayvanların özellikle mevsim geçişlerinde daha fazla dökülen tüylerinin, eğer hayvan bakımlı ve sağlıklıysa sanıldığı kadar zararlı olmadığını söyledi.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR