Yukarı
189432

Delege seçimlerinde 4.hafta heyecanı

30 Eylül 2017 09:36

EGENİNSESİ / KERİM UĞUR - CHP İzmir’de mahalle delege seçimlerinde 4’üncü haftaya gelindi. Bazı ilçeler seçimleri tartışmasız tamamlarken, bazı ilçelerde yaşanan tartışmalar ve kavgalar parti içinde eleştirilere neden oldu.

İzmir’de delege seçimleri tüm hızıyla devam ediyor. Seçimlerin 4’üncü haftasında yine bazı mahallelerde tek liste kararlılığı devam ederken bazı ilçelerin mahallelerinde iki liste rekabeti heyecanı doruklara çıkartıyor. Seçimlerin 4’üncü haftasında Bornova, Buca, Foça, Gaziemir, Karabağlar ve Karşıyaka’da üyeler sandık başına gidildi.

KARŞIYAKA BAHÇELİEVLER'DE MUHALİFLER GALİP

Karşıyaka ilçesinde gözler bugün Bahçelievler Mahallesi’ne çevrilmişti. İki muhalif grubun ortak hazırladığı sarı liste Bahçelievler de galibiyet elde etti. Seçim de sarı liste 262 oy alırken rakibi Beyaz liste ise 180 oyda kaldı.

Kazanan sarı listede Sarı liste ise; İl yöneticisi Dilek Bilgin Meclis üyesi Adem Şahin, Işıl Çoban, Seydi Önder, Vahdettin Batmaz, İsmail Horoz, Hüseyin Çoban, Sinan Demir, Mine Örgün, Tuğçe Varlık, Süleyman Horazcı, Melihat Çiftçi, Meliha Gayretli, Ali Eroğlu, Kazım Ertik, Saadet Özdemir, Hüseyin Başer, Nazım Topgül, İbrahim Naki Avşar, Ümmünaz Arıgümüş, Dilek Demirbaş, Emine Kamalı, Yunus Baki, Sedar Karabel, Semiha Yıldız, Metin Toker Umut, Cüneyt Demirbağ, Alev Ustan, Berna Bağ, Mustafa Onurtan, Sedat Kılıç, Cemal Topçu, Betül Baş, Buket Sezgin ve Merih Seven yer aldı. 

​Mevcut yönetimin karşısına bir çok mahallede muhalif liste ile çıkan Karşıyaka Eski Belediye Başkanı Cihan Türsen,  “Delege seçimleri hazırlık sürecinde partimizle ilgili endişelerimizi, önerilerimizi ve tavrımızı üyelerimize anlattık. Bugün ve yarın Karşıyaka’da gerçekleştirilecek seçimlerde düşünceler, endişeler ve partililerimiz yarışacaklar. Bu hafta ki seçimler genel de çift liste şeklinde olacak. Tek liste olanlarda atanan delegelerden değil mahallelerinde uzlaşan isimlerden oluşacak. Demokratik bir yarış dilerim belediye olanakları, araçları ve ekipleri ile gölgelenmez” temennisinde bulundu.

Mustafa Kemal Mahallesinde beyaz liste galip geldi

Kırmızı ve Beyaz listelerin yarıştığı Mustafa Kemal Mahallesinde ilçe yönetiminin desteklediği beyaz liste 108'e 67 oy ile sandıktan galip çıktı. Beyaz listede meclis üyesi Deniz Aydoğan, Nurcan talan, Yasemin Ataş, Atalay Düzgün, Alper Savcı, Bülent Odabaşı, İsmail Demirtaş, Olcay Cenik, Şahin Kaya, İzzet Zeki ve Ali Altun, muhalefetten oluşan kırmızı listede ise İsmet Ateş, Kazım Ünlü, Emine Güvendi, Mustafa Küçük, Fehmi Yılmaz, Cavidan Eraykutlar, Gülten Çınar, Nevin Kılıç, Gülnaz Ünal, Burak Güven ve İbrahim Güneş yer aldı.

Nergiz'de muhalifler kazandı

Nergiz Mahallesi’nde yaşanan çift listeli yarışta muhaliflerin Mavi listesi 115 oy alarak kazandı. Listede yer alan isimler ise şöyle: Hasan Koray Yıkar, Türker Türkoğlu, Ali Çavdar, Bedriye Keskindikkırıç, Emine Ruhan Özcan, Uğur Demir, Kaan Bayer, Kamer Demikkıran, Ezgi Hacıoğlu, Saliha Ersöz, Birol Aydemir yer aldı. 

Mavişehir'de çoğunluk sağlanamadı

3 listenin yarışması beklenen Mavişehir delege seçimlerinde muhalifler tek liste de birleşmesiyle Turuncu ve Pembe listeler yarıştı ancak Sandıklar 13:00 itibariyle kapandı. Seçim sonuçlanamadı. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 1 Ekim Pazar günü (Yarın) sandık tekrar kurulacak. 

İmbatlı'da ve Demirköprü'de tek listeli seçim yapıldı

6 delege seçilen İmbatlı Mahallesi’nde tek liste çıktı. Geçtiğimiz günlerde Bayraklı’nın Emek Mahallesi’nde gerçekleşen seçimde İlçe Başkanı Cemalettin Alper’den tokat yediğini iddia eden ve suç duyurusunda bulunan Bülent Ermeş ile Gürcan Bayrak, Mustafa Kaleli, Mukaddes Öztürk, Günay Türer, Hayati Doğan delege seçildi.

Öte yandan Seçimin tamamlandığı tek listeli Demirköprü'de, Beyaz Liste'de yer alan Fikret Ocak, Hülya Albuz, Binnaz Tokmak, Fatma Didar, Ayhan Özsepet, Cevat Yılmaz, Tamer Gazioğlu delege seçildi.

BUCA

Buca’da bugün Şirinkapı, Laleli, Güven ve Çağdaş mahallelerinde sandıklar kuruldu.

Çift liste heyecanının yaşandığı Çağdaş Mahallesinden galibiyet beyaz listenin oldu. 4 oy farkla kazanan beyaz liste de Timur Yıldız, Onur Kardeş, Ferhat Yıldırım ve Sevinç Hürmeydan yer aldı.   

Şirinkapı, Laleli ve Güven Mahallelerinde ise tek liste ile seçim gerçekleştirildi.  

 

FOÇA’DA ÇARŞAF LİSTE

Foça’da delege seçimleri bugün gerçekleştirilen seçimlerle başladı. İlçenin tüm mahallelerinde seçimler çarşaf liste yöntemiyle gerçekleştirilecek.

Foça’da bugün Ilıpınar, Yeniköy, Cumhuriyet, Fatih, Kozbeyli mahallelerinde seçimler başlayacak.Gerçekleşen seçimlerde Ilıpınar'da 3, Yeniköy'de 2, Cumhuriyet'te 4, Fatih'te 3, Kozbeyli'de 3 delege çıktı. 

Çarşaf liste yöntemini Egenin Sesine değerlendiren CHP Foça İlçe Başkanı Günal Biçer, "Foça'nın bir farklılığı var. Çarşaf liste ile seçimlerimizi yapıyoruz bizim için çok önemli 30 yıldır yerelde iktidar olmamızın önemli ana unsurlarından biri üye arkadaşlarımız bireysel olarak üye olabiliyorlar ve üyelerimizden oy istiyorlar. Bu zamana kadar kaliteli bir seviye de oldu seçimlerimiz bugün itibariyle başlayacak foçamıza hayırlı olmasını diliyoruz" dedi. 

KARABAĞLAR’DA SEÇİMLER SONA ERDİ

Karabağlar ilçesinde delege seçimlerinin sonuna gelindi. Karabağlar da seçimler bugün gerçekleştirilen Cennetçeşme, Gazi ve Devrim mahallelerinde yapılan seçimlerle sona erdi.

Cennetçeşme'de ilginç seçim

61 seçmenin bulundğu Karabağlar Cennetçeşme Mahallesinde ilginç bi seçim yaşanıyor. Tek ismin delege olarak çıkacağı yarışlara 3 isim aday oldu. Ancak son dakika da seçimlerden Dağıstan Okulmuş çekildi ve Bülent Çağlı ile Dönem Pasdemir yarışa girdi. Pasdemir seçimi 27 oy alarak kazandı.

GAZİEMİR’DE İLK KEZ OY KULLANILACAK

Foça’da olduğu gibi Gaziemir’in mahallelerinde de delege seçimleri bu hafta sonu ilk kez başlıyor. Gaziemir’de bugün  Aktepe, Emrez, Fatih, Menderes, Atatürk, Hürriyet ve Dokuz Eylül Mahallelerinde seçimler akşam saatlerinde yapılacak. Bugün tüm mahallelerde tek liste ile seçime gidilecek.

Öte yandan İzmir'de bugün sandık kurulacak diğer ilçeler ise şöyle;

Çeşme Musalla Mahallesi

Dikili; Gazipaşa

Ödemiş; Zafer, Hacıhasan, Kemer, Yılanlı, Su çıktı, Artıcak, Kemenler, Mescitli, Emirli

Tire; Dibekçile, Çeliközü Kburun, Yamandere, Çallık, Karacaali, Duatepe, Çukurköy, Kaplan. 

 

 ( Ayrıntılar geliyor)Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Buca'da kütüphane heyecanı

İzmir'in Buca ilçesindeki Doğancılar Mahallesi'nde, Ege Beşiktaşlı İşadamları Derneği ve Cumhuriyet Kadınları oluşumun katkılarıyla Buca Belediyesi Cumhuriyet Kütüphanesi törenle açıldı. ...

Uğurlu, hafta sonu mesaisinde

Her fırsatta halkla bir araya gelerek, talepleri yerinde dinleyen Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, hafta sonu mesaisinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. H...


İzmir'de 97 kaçak göçmen yakalandı

İZMİR'in Seferihisar ve Çeşme ilçelerinde birer gün arayla gerçekleştirilen 2 ayrı operasyonda, yasa dışı yollardan lastik botlarla yurt dışına çıkmaya çalışan, aralarında kadın ve çocukl...

Ödemiş Belediyesi'nden yeni projeler

Ödemiş Belediyesi tarafından Günlüce Mahallesi’nde yapımı devam eden Geleneksel Yarış ve Oyun Alanı Projesi’nin yapımı hızla ilerliyor. Başkan Mahmut Badem, Mart ayında yapılacak Rahvan A...


Ayakkabı ihracatına Shoexpo katkısı

SHOEXPO-44. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, yabancı alıcının yıllık stok sipariş vermesiyle, iç piyasadaki durgunluktan olumsuz etkilenen sektöre umut aşıladı. Ayakkabı sektörünün temsi...

Torbalı'da sanat seferberliği

Torbalı Belediyesi, bu kez hiç tiyatroya gitmemiş çocukları, tiyatro ile buluşturdu. 27 okuldan 2400 öğrenci tiyatro oyunu izlemesi için servislerle okullarından alındı. Akşam programında...


Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli Adaylık İçin Dosyasını Teslim Etti

Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli yaklaşan 2019 yerel seçimlerinde  belediye başkanlığı aday adaylığı için dosyasını CHP Bayındır İlçe Başkanlığı’na teslim etti. Sesli’yi başta ail...

Karabağ Büyükşehir için dosyasını verdi!

Bayraklı Belediye Başkanı CHP'li Hasan Karabağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için dosyasını CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’e teslim etti. Yücel, aday gösterilmesi hali...


Hasta çocuklara kitap ve balon

ÖDEMİŞ İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Sevda Talu, Ödemiş Devlet Hastanesi Çocuk Servisi'nde tedavi gören çocukları sevindirmek ve onların kitap okuma alışkanlığını artırmak amacıyla kitap v...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Mert Fırat’ın eşi İdil Fırat hastalandı

Ünlü oyuncu Mert Fırat, Maslak'ta bulunan özel bir hastanede objektiflere yansıdı. Fırat, eşi İdil Fırat'ın rahatsızlandığını ve onu hastaneye getirdiğini belirtti. Geçtiğimiz ay İzmir’de...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Osteoporoza karşı önleminizi alın

Buca Tıp Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Uzm. Dr. Ali İlhan İnan, 20 Ekim Dünya Osteoporoz Günü kapsamında halk arasında kemik erimesi olarak bilinen osteoporoz hakkında önemli bilgiler paylaştı. Uzm. Dr. İnan, osteoporozun her üç kadından birinde görüldüğünü belirterek, yılda bir kez tarama yaptırılması gerektiğini söyledi.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR