Yukarı
29

Emre Eş

35. CHP Kurultayı mı, Dersimli Kemal Bey'in Tazelenmesi mi?

18 Ocak, 2016

Seçmen kağıdı çıkarmayı unuttuğu için oy kullanamayan, yürüyen merdivene ters binen, %25 lik oy istatistiğinin üzerine çıkamayan, sürekli iktidar partisinin başındakileri istifaya davet eden, başkanlığı süresince partisini arpa boyu kadar ilerletememiş, tüm eleştiri oklarına rağmen kendinde hiç hata bulmayan, kaybettikçe "yenileniyoruz" diyen biri 35. Chp Kurultay'ında rakipsiz, tüm oyları alarak uzak ara 4. kez Genel Başkan seçildi!

Son dakikada Umut Oran ve Muharrem İnce adaylıktan çekildi. Mustafa Balbay ise geçerli oy sayısına ulaşamadığı için aday olamadı!

Özgürlüğün merkezi olan partide, Kemal Bey'e rakip çıkmadı iyi mi! Parti içindeki ensesi kalınlar hallerinden memnun yani! Kemal Bey, Tayyip Bey'e diktatör diye diye acaba kendisi de mi küçük bir diktatör oldu!

İktidar olmama isteğinin apaçık göstergesidir bu.

Gazetelere bakıyorum da, hiç Kemal Bey'in şanına yakışır bir manşet atan olmamış!

Mesela, "Dersimlinin Çiftliğinden, Yine Dersimli Çıktı", "Dersim'in Gururu" gibi başlıklar bekledim açıkçası... Ama gazeteciler de haklı kardeşim... Adam kendi ilinden, ilçesinden bile oy alamadı!

 
Aslında bunca garipliğin içinde benim dikkatimi çeken iki şey vardı. Onu yazacaktım kısaca fakat konu uzadı...
 
İlki; geçersiz 248 oy!
 
Parti içinde bu kadar çatlak ses olması normal bir durum mudur? Yani kimi boş oy kullanmış, kimi kullanamamış!

İkinci ise; kocaman puntolarla yazılmış olan ve televizyonları başındakilerin gözüne gözüne sokulan kürtçe "aşiti" yazısıydı!

Sen Atatürk partisinin başındaki adam, dünyaya duyurduğumuz Türkçe'mizi kullanmıyorsan, kullandırtamıyorsan ya da bundan bir sıkıntı duyuyorsan, bırak o partinin başında durmayı, kapısından bile içeri giremezsin!

Bu parti ancak bu kadar ayaklar altına alınırdı! İktidarın ekmeğine yağ sürüyorsunuz, biraz silkelenin! Söylediklerinizi ve yaptıklarınızı önce düşün sonra uygulayın.
 
Son olarak, yenildikçe, yenilenen, tazelenen adama selam olsun!

 Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Boluğur'un ilişkisinde şok detay

Genç işadamı Hakan Sabancı ile aşk yaşamaya başlayan Merve Boluğur'un ilişkisinde şok bir ayrıntı ortaya çıktı. Hakan Sabancı, geçmişte Boluğur'un can dostu Eliz Sakuçoğlu ile de ilişki y...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Zona hastalığı (Gece yanığı) nedir

Bazı virüsler hem çocuklukta hem de yetişkinlik döneminde sizi hasta edebilir. Bu virüslerinden biri olan varisella zoster, çocukluk döneminde suçiçeğine neden olurken yetişkinlikte herper zoster, yani zona hastalığına yol açar. Peki Zona hastalığı nedir? Zona hastalığının nedenleri, belirtileri ve tedavisi… Merak ettiğiniz her şey haberimizde…

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR