Yukarı
29

Emre Eş

35. CHP Kurultayı mı, Dersimli Kemal Bey'in Tazelenmesi mi?

18 Ocak, 2016

Seçmen kağıdı çıkarmayı unuttuğu için oy kullanamayan, yürüyen merdivene ters binen, %25 lik oy istatistiğinin üzerine çıkamayan, sürekli iktidar partisinin başındakileri istifaya davet eden, başkanlığı süresince partisini arpa boyu kadar ilerletememiş, tüm eleştiri oklarına rağmen kendinde hiç hata bulmayan, kaybettikçe "yenileniyoruz" diyen biri 35. Chp Kurultay'ında rakipsiz, tüm oyları alarak uzak ara 4. kez Genel Başkan seçildi!

Son dakikada Umut Oran ve Muharrem İnce adaylıktan çekildi. Mustafa Balbay ise geçerli oy sayısına ulaşamadığı için aday olamadı!

Özgürlüğün merkezi olan partide, Kemal Bey'e rakip çıkmadı iyi mi! Parti içindeki ensesi kalınlar hallerinden memnun yani! Kemal Bey, Tayyip Bey'e diktatör diye diye acaba kendisi de mi küçük bir diktatör oldu!

İktidar olmama isteğinin apaçık göstergesidir bu.

Gazetelere bakıyorum da, hiç Kemal Bey'in şanına yakışır bir manşet atan olmamış!

Mesela, "Dersimlinin Çiftliğinden, Yine Dersimli Çıktı", "Dersim'in Gururu" gibi başlıklar bekledim açıkçası... Ama gazeteciler de haklı kardeşim... Adam kendi ilinden, ilçesinden bile oy alamadı!

 
Aslında bunca garipliğin içinde benim dikkatimi çeken iki şey vardı. Onu yazacaktım kısaca fakat konu uzadı...
 
İlki; geçersiz 248 oy!
 
Parti içinde bu kadar çatlak ses olması normal bir durum mudur? Yani kimi boş oy kullanmış, kimi kullanamamış!

İkinci ise; kocaman puntolarla yazılmış olan ve televizyonları başındakilerin gözüne gözüne sokulan kürtçe "aşiti" yazısıydı!

Sen Atatürk partisinin başındaki adam, dünyaya duyurduğumuz Türkçe'mizi kullanmıyorsan, kullandırtamıyorsan ya da bundan bir sıkıntı duyuyorsan, bırak o partinin başında durmayı, kapısından bile içeri giremezsin!

Bu parti ancak bu kadar ayaklar altına alınırdı! İktidarın ekmeğine yağ sürüyorsunuz, biraz silkelenin! Söylediklerinizi ve yaptıklarınızı önce düşün sonra uygulayın.
 
Son olarak, yenildikçe, yenilenen, tazelenen adama selam olsun!

 Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Deniz Seki transparanı abarttı

48 yaşındaki şarkıcı Deniz Seki, önceki akşam Üsküdar'da bulunan bir mekanda sevenleriyle buluştu. Seki, gecede giydiği transparan elbiseyle dikkat çekti. Şarkıcı Deniz Seki, önceki ak...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

İşte bahar yorgunluğunun belirtileri

Baharın gelişine sevinmeyen yoktur herhalde. Baharın gelişine seviniyoruz fakat adaptasyon sorunu da yaşamıyor değiliz. Özellikle uykusuzluk, stres,yorgunluk gibi sorunlara yol açan bahar yorgunluğu kişinin yaşam kalitesini de düşürüyor. Bu da hem özel hayata hem de iş hayatına yansıyor ve olumsuz etkilenmesine neden oluyor. Peki bahar yorgunluğu belirtileri neler?

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR