Yukarı
12

Mehmet Atak

Bu bir darbe değildir, iç hesaplaşmadır!

17 Temmuz, 2016

Bu bir darbe değildir. Darbe; 22.00'de değil, herkes uyurken sabaha karşı yapılır. Darbe olsa önce CB, B.bakan ve Bakanlar alınır. Darbe halka rağmen değil, halk desteği ile olur. Darbe yapacak olan köprüleri, yolları kapatıp halka çile çektirip karşına almaz. Darbe, 15-16 yaşlarındaki Askeri Lise öğrencileriyle olmaz (1980'de Kuleli Askeri Lisesi öğrencisiydim, iyi bilirim). Darbe, emir-komutayla ve yürekle yapılır.

Nedir o zaman, dün gece olanlar?

Bu bir; iç hesaplaşma, rant ve makam paylaşımında çıkan kavgadır. Niye mi? Şu sorulara yanıt verin o zaman:

Şu an itibarıyla tutuklanan bu kişileri kim general-amiral yaptı? Bu ve benzerlerinin Kurmay Subay olabilmeleri için Akademi sınav sorularını kim sızdırdı?

Bunların Ordu'dan ilişik kesilmesi kararlarına kim şerh koydu? İlişiği kesilenleri kamuda tatlı maaşlarla üst düzey makamlara kim atadı?

Bugün açığa alınan 3000'e yakın Hakim ve Savcının, HSYK üyeliği de dahil olmak üzere, bu mevkilere gelmesini kim sağladı?

Bütün vatansever ve Atatürkçü subaylar, Ergenekon ve Balyoz denilerek tasfiye edilirken kim savcılık yapıyordu?

Gezi'de hak ve özgürlük uğruna sokağa çıkmış gerçek halkın üzerine kim ateş açtırdı? Kim, insanların gözlerine gaz sıkarken, üstlerine Toma'ları sürdürttü? Masum gençleri öldüren polislere, 'destan yazdınız' diyen kimdi?

Darbeymiş, geçin bunları kardeşim. 30 sene askerlik yapmış biri olarak, darbe falan görmüyorum. Olanlar pastadaki dilimlerin paylaşım, makamların bölüşüm gürültüsüdür.

Daha iki gün önce elin oğlu, bir tane kamyon ve birkaç silahla yaklaşık 100 kişiyi öldürdü. Tanklarla, zırhlı araçlarla, uçakla, helikopterlerle darbe yapılacak da, sen onu Osmanlı Ocaklarıyla durduracaksın.

Dün gece tarihimize ve yüreklerimize düşen çok acı olaylar oldu maalesef. Eminim ki, bu ülkede artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Halkı galeyana getiren Başkomutan! Sayesinde ne olduğunun farkında bile olmayan Mehmetçikler linç edildi. Kafaları kesildi!

Biz kafa kesilmesini Menemen'den, Kubilay'dan biliriz. Şehit Kubilay, Hasan ve Şevki yaradır içimizde. 1930'dan tam 86 yıl sonra yine bir kafa kesilmesi olayı. Yaramız kanadı. Tiplere bakın; aynı cübbe, aynı sakal, aynı kin, aynı tekbir ve aynı barbarlık. Olayın faillerinin yakalandığını veya kınandığını duydunuz mu? Duyamaz, göremezsiniz, niye? Çünkü onlar, onlardandır!

Başta CB olmak üzere tüm kifayetsiz yetkililer halkı bu gece de (16 Temmuz 2016 Cumartesi) sokakları tutmaya çağırıyorlar. O kadar tutuklamaya, meslekten atmaya rağmen, demek hala polise ve askere güvenmiyorlar.

Gezi'de "Balkonda tencere, tava çalanları ihbar edin" diyen kişi, şimdi kalkmış "sokakları tutun"diyor. Camileri ilçe binası, imamları devrim muhafızı gibi kullanıyor. Nedir, gece yarısı sala okutmak? Kafana göre imamlara emir verme yetkisini nereden buluyorsun? Yarın seçimleri kazanan bir başkası da, başka anonslar yaptırırsa iyi mi olur? Bu gece de can kayıpları olursa, hesabını kim verecek? Kimse. Bu güne kadar neyin hesabını verdiler ki.

Sokaktaki vatandaşım sana sesleniyorum, bir kerecik düşün:

- Biz, "Feto bu ülke için büyük düşmandır" derken; Sen bize küfredip çocuğunu onun okuluna gönderip, "hocam gel artık, bitsin bu vuslat" diye ağlıyordun.

- Biz, "bunlar vatansever, kumpas kurulmuş, kıymayın onlara" derken; Sen, "Ordumuz bağırsaklarını temizliyor" diye dalga geçiyordun.

- Biz, "laik, parlamenter demokratik düzen" derken; Sen "ortaya karışık Başkanlık" diyenlere oy veriyordun.

- Biz, "lanet olsun PKK, PYD, IŞİD" derken; Sen "çözüm süreci, akiller, birkaç sinirli genç"diyordun.

- Biz, "Yurtta sulh, cihanda sulh" derken; Sen, "Emevi Camiinde namaz" deyip, Rabia işareti yapıyordun.

Ve şimdi de Sen mağdursun ve demokrasi kahramanısın öyle mi? İnsaf!

Peki, yaşadığımız dün gecenin sorumlusu kimdi öyleyse? Bilirsiniz, genellikle "kim yaptı?"sorusunun yanıtı, "bu işten kim çıkar sağladı?" sorusuna bulunan yanıtla aynıdır. Sahi, sizce dün geceden kim çıkar sağladı? Kim bugün düne göre, kim daha güçlü? Hah, yanıtı bulduysanız sorumlu da odur.

Sonuç olarak; ettikleri 'Askerlik' ve 'Anayasal Görev' yeminlerini unutup bu ülkeye zarar veren, vermeye çalışan ve Allah'ın evi Camilerimizi kendi siyasi ikballeri için kullanan herkesi lanetliyorum.

Umuyorum ki, gece yarısı duyduğumuz salalar ülkemizin ve Cumhuriyetimizin cenaze salaları değildir!Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Deniz Seki transparanı abarttı

48 yaşındaki şarkıcı Deniz Seki, önceki akşam Üsküdar'da bulunan bir mekanda sevenleriyle buluştu. Seki, gecede giydiği transparan elbiseyle dikkat çekti. Şarkıcı Deniz Seki, önceki ak...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

İşte bahar yorgunluğunun belirtileri

Baharın gelişine sevinmeyen yoktur herhalde. Baharın gelişine seviniyoruz fakat adaptasyon sorunu da yaşamıyor değiliz. Özellikle uykusuzluk, stres,yorgunluk gibi sorunlara yol açan bahar yorgunluğu kişinin yaşam kalitesini de düşürüyor. Bu da hem özel hayata hem de iş hayatına yansıyor ve olumsuz etkilenmesine neden oluyor. Peki bahar yorgunluğu belirtileri neler?

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR